Veteranų išvyka po Žemaitiją

by Lina | 16 birželio, 2015 4:54 am

klub[1]Birželio 12-ąją Veteranų klubas surengė ekskursiją po Žemaitiją.

 

 

 

 

Grupelė vilniečių, suburti vadovo nuo Klaipėdos regiono G. Mockevičiaus, rinkosi Žemaitijos nacionaliniame parke prie Šaltojo karo muziejaus. Gidė ir ten ilgą laiką tarnavęs karininkas įdomiai papasakojo apie nuo 1962 iki 1987-ųjų čia veikusią sovietinę požeminę raketinę bazę. Veteranai susipažino su tuo metu veikusiomis teritorijos apsaugos, raketų paruošimo, paleidimo ir valdymo sistemomis, sužinojo apie raketinio kuro saugojimo ypatumus, bei visos raketinės bazės autonominį funkcionavimą. Buvo paminėtos ir tada buvusios problemos.

klub1[2]Po to veteranai apžiūrėjo Telšių miestą. Miesto seniūnas K. Lečkauskas aprodė Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą – vienintelę Lietuvoje su dviaukščiu altoriumi, aprodė šalia jos esančią atnaujintą „Didžiąją Žemaitijos sieną“, prie kurios  įmantriai įmontuotos meninės plokštės. Čia įamžinta miesto istorija, jo įžymūs žmonės, istorinės datos. Klubo nariai stebėjosi kasmet organizuojamomis miesto šventėmės, gražiai sutvarkytu miesto centru, amfiteatru. Gėrėjosi Masčio ežero pakrante su įrengtais takais, pavėsinėmis ir kt. Pakeliui į namus, klubo nariai grožėjosi nuostabiu vaizdu į ežerą nuo Telšiuose vadinamos Mažosios bažnytėlės aikštelės.

Paskutinis kelionės objektas buvo Auksinio elnio dvaras, kuriame įsikūręs Senovinių motociklų muziejus. Dalyviai apžiūrėjo eksponatus, pavaikštinėjo po didelę dvaro teritoriją, pabendravo, susėdę gražiame gamtovaizdyje įrengtoje pavėsinėje prie Virvytės (dabar Virvyčia!) upės, prisiminė jaunystėje nueitus kelius, kolegas bendradarbius, pažįstamus ir išsiskirstė savais keliais ir takeliais.

 

Veteranų klubo informacija ir nuotraukos

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/06/klub.jpg
  2. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/06/klub1.jpg

Source URL: https://ebus.lt/veteranu-isvyka-po-zemaitija/