Viešasis transportas iki 2050-ųjų – be iškastinio kuro?

by Lina | 28 gegužės, 2018 4:11 am

Naujos technologijos paprastai kelią į gyvenimą skinasi lėtai. Tam, kad iki 2050-ųjų automobiliai nebenaudotų iškastinio kuro, reikia sukurti ne tik naujas technologijas, bet ir naują infrastruktūrą. Pokyčiai turi prasidėti jau dabar.

 

 

 

 

 

 

„Scania“ atstovų teigimu, elektrinių transporto priemonių daugėjimas yra efektyviausias, greičiausias ir ekonomiškiausias būdas gerinti ekologinę situaciją. Tam reikia steigti universalias įkrovimo sistemas. Šiuo metu investicijos šiam tikslui pasiekti vis dar atrodo pernelyg didelės, tačiau derėtų nepamiršti, kad elektrinių transporto priemonių eksploatacija yra 40 proc. pigesnė nei dyzelinių.

Dar viena ekologiška degalų rūšis – biodegalai. Tikimasi, kad 2050-aisiais biodegalus naudos maždaug penktadalis transporto priemonių.

Vandenilinės transporto priemonės populiarės sparčiai tuo atveju, jei jų technologijos kaina sumažės. Tikimasi, kad kuro elementais varomi autobusai 2050-aisiais sudarys didelę transporto priemonių parkų dalį.

Nors tyrimas parodė, kad skirtingose šalyse transporto technologijos plėtojasi skirtingai, tačiau tikimasi, kad per ateinančius 15 metų keliai, kuriuos renkasi šalys, suvienodės.

„Scania“ gamintojai mano, jog pokyčiai turi prasidėti jau dabar. Remiantis „Pathways Study” išvadomis formuojama bendrovių koalicija, kurios siekis – toliau spartinti pokyčius, taip pat stengtis, kad jie prasidėtų jau dabar.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/viesasis-transportas-iki-2050-uju-be-iskastinio-kuro/