by Lina | 26 gruodžio, 2024 7:18 am
Vilniaus miesto taryba pritarė Vilniaus miesto darnaus judumo plano papildymui veiksmų planu 2025–2027 metams. Jame numatytomis priemonėmis tęsiami pagrindiniai miesto plėtros tikslai bei reikšmingi pokyčiai, siekiant skatinti darnų judumą ir aplinkai draugišką gyvenimo būdą. Darnaus judumo plano įgyvendinimas yra ypatingai svarbus, siekiant iki 2030 metų tapti klimatui neutraliu miestu, mažinant oro taršą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.
Įgyvendinus darnaus judumo veiksmų planą, tikimasi, kad miestiečiai vis dažniau rinksis aplinką tausojančius ir patogius judėjimo būdus. Kasdienių kelionių viešuoju transportu skaičius sudarys 28 proc., o kelionės pėsčiomis – 25 proc. Dviračiu judės 6 proc. kasdienių keliautojų, o automobiliu – 45 proc. Tai leis ne tik sumažinti automobilių eismo intensyvumą, bet ir prisidėti prie švaresnės ir tvaresnės miesto aplinkos. Atsižvelgiant į šiuos pokyčius, tikimasi, kad per dieną bus atlikta ne mažiau kaip 27 tūkst. papildomų viešojo transporto kelionių. Tuo pačiu mažės oro ir triukšmo tarša, o CO2 emisijos bus mažinamos, siekiant sukurti sveikesnę gyvenimo aplinką. Geresnė gyvenimo kokybė, orientuota į žmones, ne į automobilių eismą, pagerins miesto įvaizdį, o padidėjęs saugumas ir sauga mieste užtikrins komfortišką judėjimą visiems. Efektyvus ekonominių išteklių panaudojimas, gerinant transporto efektyvumą ir integruojant žmones su specialiais poreikiais, prisidės prie socialinės atskirties mažinimo ir lygesnių galimybių visiems miesto gyventojams.
Viešojo transporto plėtra ir modernizacija
Darnaus judumo plane numatyta iki 2027 m. atnaujinti viešojo transporto parką, kad 78 proc. visų sostinės viešojo transporto tinkle naudojamų transporto priemonių būtų varomos elektra ir vandeniliu. Planuojama ir toliau įrengti A juostas, šviesoforinę viešojo transporto prioriteto sistemą, taip sudarant sąlygas greitesniam susisiekimui viešuoju transportu. Plečiant viešojo transporto paslaugas planuojama įvesti 8 naujus maršrutus, o 15 esamų – koreguoti, keičiant jų trasą ir aptarnaujant daugiau vilniečių. Taip pat bus įrengtos 93 naujos viešojo transporto stotelės ir modernizuotos 76 esamos, pritaikant jas pagal universalaus dizaino principus.
Eismo sauga ir humanizuotos aplinkos kūrimas
Vilniaus mieste bus modernizuojamos sankryžos, diegiami šviesoforų sprendimai, suteikiantys prioritetą viešajam transportui, kuriamos ramaus eismo zonos bei plečiamas pėsčiųjų takų tinklas, ypatingą dėmesį skiriant saugumui ir patogumui. Taip pat planuojama intensyvi dviračių takų tinklo plėtra. Iki 2027 m. planuojama turėti vientisą dviračių takų tinklą, kuris sudarys daugiau kaip 220 km. Taip pat sostinėje daugės naujų dviračių saugyklų, bus plečiamas mikrojudumo transporto priemonių statymo tinklas, sudarant sąlygas patogiai ir darniai judėti visiems miesto gyventojams.
Darnaus judumo infrastruktūros gerinimas
Vilniuje numatyta plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą ir įvesti mažos taršos zoną, taip pat bus integruota Neries upės laivyba į miesto viešojo transporto sistemą, pasiūlant naują darnų kelionių būdą. Judumo valdymui bus skiriamas ypatingas dėmesys, apimantis pažangių informacinių sistemų diegimą, viešojo transporto tvarkaraščių ir bilietų integraciją regioniniu mastu ir modernių elektroninių sprendimų diegimą stotelėse, siekiant skatinti patogų bei darnų judėjimą.
JUDU.lt
Linos Jakubauskienės nuotrauka
Source URL: https://ebus.lt/vilniaus-miesto-taryba-patvirtino-darnaus-judumo-plano-veiksmu-plana-iki-2027-metu/
Copyright ©2025 Ebus.lt unless otherwise noted.