Vilnius imasi priemonių: viešasis transportas tik būtinam judėjimui

by Lina | gruodžio 22, 2020 5:27 am

Vilnius imasi papildomų priemonių mažinti žmonių mobilumą mieste – viešasis transportas kursuos taip, kad būtų užtikrintas tik būtinas judėjimas. Dalis maršrutų stabdomi, autobusai ir troleibusai važiuos rečiau, išlaikant tokį dažnumą, kad jie nekursuotų pustuščiai ar tušti. Taip miestas vilniečiams siunčia aiškią žinią – šventes sutikite savo namuose, iš jų judėkite, kai privaloma, atsisakykite visų nebūtinų kelionių.

„Tokiomis aplinkybėmis keliones riboti svarbu ne tik tarp miestų, bet ir jų viduje. Keleivių srautams sumažėjus apie 70 proc., nuo šios savaitės ryškiai perplanuojame visą viešojo transporto judėjimą – patogumo prioritetą dar labiau keičia saugumo skatinimas. Tai reiškia, kad vilniečiai ir toliau galės nuvykti ten, kur neatidėliotina, pavyzdžiui, į gydymo įstaigas ar darbą. Tačiau bet koks išėjimas iš namų be skubaus reikalo kelia riziką, todėl darkart raginame likti saugioje aplinkoje. Viešasis transportas tam tikra prasme solidarizuojasi ir dėl to kursuos rečiau. Žinoma, tuose maršrutuose, kurie paliekami, stengsimės išlaikyti saugumą, ypač piko metu, kad keleiviai galėtų laikytis atstumo. Iš esmės visą judėjimą būtina planuotis dar atsakingiau, iš anksto susižiūrėti tvarkaraščius“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Stotelėse, autobusuose ir troleibusuose privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną, laikytis saugaus atstumo. Pastebėję kaukių nedėvinčius keleivius vairuotojai jų neįleidžia arba išlaipina. Be to, apie kaukių nesutinkančius dėvėti keleivius, viešojo transporto kontrolieriai, vairuotojai, o taip pat ir kiti keleiviai visada gali pranešti policijai.

Kiekvienoje transporto priemonėje būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant. Jei sėdimos vietos užimtos, lipti draudžiama –  palaukite kito autobuso ar troleibuso, pačias keliones planuokite iš anksto. Planuotis ir pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus patogu čia: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones[1]

 Kaip keisis tvarkaraščiai ir maršrutai?

Nuo šios savaitės viešojo transporto tvarkaraščiai ir maršrutai keisis taip:

Naujausi viešojo transporto tvarkaraščiai visada skelbiami www.stops.lt[2]. Taip pat pasikeitimus rasite programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų – karantino metu pagal realius keleivių srautus jie keičiami dažniau nei įprastai, todėl kaskart atnaujinti tvarkaraščius stotelėse nėra efektyvu.

vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Endnotes:
  1. https://bit.ly/planuokitesVTkeliones: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones
  2. www.stops.lt: http://www.stops.lt/

Source URL: https://ebus.lt/vilnius-imasi-priemoniu-viesasis-transportas-tik-butinam-judejimui/