Vilnius ruošiasi atsiskaitymams už viešojo transporto bilietus banko kortelėmis

by Lina | 20 rugsėjo, 2023 1:31 pm

Gera žinia vilniečiams ir miesto svečiams – jau 2024 m. Vilniaus miesto viešajame transporte už vienkartinius kelionės bilietus bus galima atsiskaityti bekontaktėmis banko kortelėmis. Siekiant didesnio aiškumo ir paprastesnio pasirinkimo keleiviams, taip pat atsisakoma nepopuliariausių bilietų rūšių.

Atsiskaitymas banko kortele

Popierinius bilietus, kuriuos šiuo metu parduoda vairuotojai, pakeis pilnos kainos 60 minučių e.bilietas (kaina – 0,90 Eur). Jį bus galima įsigyti komposteryje bekontakte banko kortele. Bilietus su nuolaida – 80 ir 50 proc. – bus galima įsigyti naudojantis JUDU / Vilniečio kortele bei mobiliosiomis programėlėmis „m.Ticket“ ir „Trafi“.

Popierinius vienkartinius bilietus bus galima įsigyti iki 2024 m. rugsėjo 1 d., jie galios iki 2027 m.

Dėl šių pokyčių keleiviams bilietų pasirinkimas ir atsiskaitymas už juos taps paprastesnis bei patogesnis, sumažės vairuotojų darbo krūvis bei vežėjų patiriama administracinė našta.

Atsisakoma beveik nenaudojamų bilietų rūšių

Užtikrinant paprastesnį ir patogesnį bilieto pasirinkimą tiek retai, tiek nuolat viešuoju transportu besinaudojantiems keleiviams, nuo 2024 m. sausio 8 d. nebebus prekiaujama nepopuliariais 5 ir 10 dienų bilietais, kurių pardavimų dalis nuo visų viešojo transporto bilietų pardavimų sudaro mažiau nei 1 procentą. Taipogi, nebeliks rečiausiai perkamų 180 dienų (6 mėn.) ir 270 dienų (9 mėn.) bilietų (tiek darbo dienų, tiek visų dienų). Turintiems šių rūšių bilietus, juos bus galima panaudoti per 3 metus nuo jų įsigijimo datos.

Po šių pokyčių ir toliau bus galima įsigyti trumpalaikius – 30 ir 60 minučių bilietus, 1 ir 3 dienų terminuotus bilietus bei ilgalaikius 30 dienų (1 mėn.), 90 dienų (3 mėn.) ir 365 dienų (12 mėn.) visų savaitės dienų ir tik darbo dienomis galiojančius bilietus.

Dėl šių pokyčių bilietų kainos nesikeis. Visiems bilietams, išskyrus vienkartinį e. bilietą, įsigytą banko kortele komposteryje, galios šiuo metu taikomos nuolaidos ir lengvatos. Įsigaliojus permainoms, vietoje dabar esančių 51 bilietų rūšių liks 30 pagrindinių bilietų rūšių, taip pat ir visi specialūs bilietai: „Statyk ir važiuok”, „Pradinuko bilietas”, specialus 12 mėn. bilietas, kontrolės bilietas ir kiti.

Naujas funkcionalumas leidžia pasirinkti

Kadangi nuo šių metų gegužės 27 d. Vilniaus miesto viešajame transporte veikiantys naujieji komposteriai suteikia galimybę pasirinkti kokį bilietą norima aktyvuoti, nuo 2023 m. gruodžio 31 d. naikinamas kortelės papildymas e. pinigais. Svarbu atkreipti dėmesį, kad papildytos lėšos nedings ir jas bus galima išnaudoti.

Veikiant senajai e. bilieto sistemai, viešojo transporto keleiviai, turėdami skirtingų rūšių bilietus, neturėjo galimybės pasirinkti kokį bilietą aktyvuoti – sistema automatiškai pasirinkdavo seniausiai įsigytą, o tai neretai sukeldavo nepatogumų. Todėl keleiviams buvo pasiūlyta alternatyva – JUDU / Vilniečio kortelę papildyti e.pinigais, kuriais būtų galima įsigyti trumpalaikius 30 ir 60 minučių bilietus.

Vilniaus miesto savivaldybės Informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/vilnius-ruosiasi-atsiskaitymams-uz-viesojo-transporto-bilietus-banko-kortelemis/