Vokietijos miestuose – elektrinių autobusų gaisrai

lapkričio 03 06:03 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis Saugus eismas

Europoje nuolat daugėja elektrinių autobusų. Ypač šioje srityje išsiskiria Vokietija, kur šių transporto priemonių skirtingi miestai įsigyja ypač daug. Vis dėlto pastaruoju metu vežėjai bent laikinai priversti elektrinių autobusų atsisakyti.

Rugsėjo gale viename iš Štutgarto autobusų parkų kilo didžiulis gaisras, per kurį sudegė 25 autobusai, tarp jų – ir muziejiniai „Mercedes O307“ ir „Mercedes O322“, kurie buvo saugomi šiame parke. Du darbuotojai per gaisrą apsinuodijo ir buvo išvežti į ligoninę.

Gaisro priežastimi tapo elektrinis „Mercedes-Benz eCitaro“, kuris užsidegė įkraunant per pantografą. Ugnis greitai persimetė į kitus autobusus ir pastatą.

Po šio incidento nuspręsta nebeišleisti elektrinių autobusų į Štutgarto gatves. Tokį pat sprendimą priėmė ir Miuncheno valdžia, kur į maršrutus neišvažiavo visi 17 mieste eksploatuojamų elektrinių autobusų. Tokį pat draudimą priėmė ir Diuseldorfo valdžia, kur dar pavasarį sudegė 38 autobusai, tarp jų – ir elektriniai. Šio gaisro priežastis nebuvo nustatyta, tačiau įmonės darbuotojai gaisro priežastimi taip pat įvardino elektrinius autobusus.

Hanoveryje užsidegęs elektrinis autobusas taip pat sunaikino penkis elektrinius ir du hibridinius autobusus, čia elektriniai autobusai jau grąžinami į miesto gatves, kai vežėjai ėmėsi papildomų saugos priemonių.

Nors elektrinių autobusų skaičius Vokietijos autobusų parkuose pernai, lyginant su 2019 m., padvigubėjo, neseniai atlikta apklausa parodė, kad 58 procentai vokiečių abejojo ​​dėl elektrinių autobusų „suderinamumo su aplinka“, rašo cleanenergywire.org.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka