„Volvo Buses“ uždarys gamyklą Vroclave

by Lina | 21 kovo, 2023 4:19 am

Pranešime spaudai „Volvo Buses“ skelbia, kad 2024 m. uždarys kėbulų gamyklą Vroclave, Lenkijoje. Pasak gamintojų, verslas Europoje buvo daug metų nuostolingas, todėl ketinama keisti verslo modelį.

„Volvo Buses“ pasirašė ketinimų protokolą dėl patalpų Vroclave pardavimo investuotojui „Vargas Holding“. Planuojama, kad kėbulai Vroclave bus gaminami iki 2024 m. pirmojo ketvirčio.

„Volvo Buses“ pabrėžia, kad autobusų užsakymai Europoje bus vykdomi iš Vroclavo gamyklos pagal planą. „Volvo Buses“ ir toliau teiks visas paslaugas ir palaikymą esamam autobusų parkui bei naujai įsigyjamiems autobusams.

„Vargas Holding“, kuris ketina įsigyti patalpas Vroclave, žada pasiūlyti darbą daliai „Volvo“ darbuotojų, kai kuriems – jau 2023 m. trečiąjį ketvirtį. Sprendimas nutraukti autobusų gamybą turės įtakos maždaug 1 600 „Volvo Buses“ darbuotojų.

Šis sprendimas neturi įtakos „Volvo Buses“ gamykloms Švedijoje ir Brazilijoje, gaminančioms važiuokles ir autobusų bei tolimojo susisiekimo autobusų gamybai Meksikoje ir Šiaurės Amerikoje, ten transporto priemonės bus gaminamos įprastai.

Tikimasi, kad naujojo verslo modelio įgyvendinimas laikinai neigiamai paveiks „Volvo“ pajamas Europoje pereinamuoju laikotarpiu 2024 ir 2025 m., rašo busworld.org.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: https://ebus.lt/volvo-buses-uzdarys-gamykla-vroclave/