Vyriausybėje vyko pasitarimas dėl kelių naudotojų apmokestinimo sistemos

birželio 22 04:00 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius birželio 20 d. dalyvavo Vyriausybėje vykusiame pasitarime dėl kelių naudotojo apmokestinimo sistemos pertvarkos į atstuminę elektroninę mokesčio sistemą, atitinkančią principą „teršėjas moka-naudotojas moka“.

 

 

Diskusijoje asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius atkreipė dėmesį, jog svarstant kelių rinkliavos tarifų dydžius, būtina įvertinti Lietuvos kaip tranzito valstybės patrauklumą t.y ar kelių naudotojo mokesčius skaičiuojant pagal nuvažiuotą atstumą nekils rizika Lietuvos, kaip tranzitinės šalies patrauklumui, nes kaimyninėse šalyse gali būti taikomi palankesnės sąlygos kelių naudotojo mokesčiams. Taip pat atkreiptas dėmesys į projekte numatytas tarifo „žirkles“. Nustatant galutinį tarifą siūlyta įvertinti galimą praradimą dėl tranzito į Klaipėdos uostą, logistikos terminalus, galimą degalų suvartojimo pokytį, kuris galėtų turėti įtakos akcizo mokesčio patekimui į biudžetą, taip pat įvertinti lietuviškų leidimų poreikį trečiųjų šalių vežėjams. Ekonomikos ministras išsakė panašias mintis. Ministras pirmininkas išklausęs teikiamus siūlymus už įgyvendinimą atsakingoms institucijoms rekomendavo atsižvelgti į pateiktas pastabas įgyvendinant svarstomą projektą.

Pasitarimo metu numatytai iniciatyvai iš esmės buvo pritarta, taip pat pažymėta, jog įsigaliojus pakeitimams, nedidelio ar vidutinio intensyvumo kelių naudotojai esminio pokyčio neturėtų pajusti, o mažai kilometrų Lietuvoje nuvažiuojantys vežėjai turėtų tam tikrą ekonomiją.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka