„Solaris“ atidarė naują surinkimo cechą

25 birželio 03:32 2026 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„Solaris“ atidarė naują surinkimo cechą Środa Wielkopolska, kuris padidins pajėgumus maždaug 500 autobusų per metus, bei paskelbė apie planus 47 hektarų plote atidaryti antrą gamybos cechą, kuris turėtų pradėti veikti 2029 m.

Investicijos skirtos padidinti nulinės emisijos autobusų gamybos pajėgumus.

Naujoji gamykla yra maždaug 35 km į pietryčius nuo Poznanės, kur „Solaris“ nuo 1998 m. turi plieninių rėmų suvirinimo gamyklą. Ši gamykla papildo pagrindinį bendrovės gamybos kompleksą Bolechowe, į šiaurę nuo Poznanės, kur tradiciškai buvo galutinio transporto priemonių surinkimo veikla. Pradėjus eksploatuoti naująją cechą, galutinis surinkimas dabar bus atliekamas vienu metu abiejose vietose.

default

Pasak „Solaris“, papildoma infrastruktūra padidins gamybos pajėgumus maždaug 500 transporto priemonių per metus. Investicijos – dalis bendrovės tikslo, skirto pasiekti 2 000 transporto priemonių metinį gamybos ir pardavimo kiekį. Šį tikslą ketinama pasiekti, kai tik gamykla pradės veikti visu pajėgumu.

2025 m. „Solaris“ pranešė, kad pristatė 1 631 autobusą (86 % jų buvo mažai taršūs arba nulinės emisijos). 2026 m. pirmąjį ketvirtį bendrovė užėmė antrąją vietą tarp perkamiausių nulinės emisijos autobusų ES.

Gamintojas pabrėžia, kad naujoji gamykla sukūrė gamykloje beveik 300 naujų darbo vietų. „Solaris“ taip pat teigia, kad keli šimtai papildomų darbo vietų buvo sukurti netiesiogiai per regioninius tiekėjus, dalyvaujančius gamybos grandinėje.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka