Į Nidą – autobusu ar laivu?

13 liepos 04:37 2010 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Kad iš Kauno į Nidą bet kada galima nukakti autobusu, visi puikiai žinome, tačiau ar girdėjote, kad nuo liepos 3-iosios apžiūrėti Nemuno pakrantes bei šalia Nidos esančias kopas jau galima ir plaukiant laivu? Greitaeigiai „Raketos“ tipo laivai „Aistė“ tarp Kauno ir Nidos kursuos iki rugsėjo pabaigos.

Kas patogiau?

Tiesą sakant, palyginti kelionę laivu ir autobusu yra ganėtinai sudėtinga, kadangi keleivių vežimas vandens keliais Lietuvoje kol kas daugiau pramoga nei alternatyva keliu važiuojančioms transporto priemonėms. Kiekvieną dieną iš autobusų stoties į įvairiausius Lietuvos miestus ir miestelius išvyksta šimtai autobusų, tuo tarpu reguliarius maršrutus laivais galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Nors kelionės šiomis transporto priemonėmis labai skiriasi, pabandysime jas įvertinti kaip lygiavertes.

Visų pirma pradėkime nuo to, kokios atostogų pradžios pageidaujate: ar jums svarbu kuo greičiau pasiekti poilsiavietę ir jau ten mėgautis gamtos teikiamais malonumais, ar pradėti poilsiauti nuo išvykos pradžios. Jei pasirinkote antrąjį variantą, jums geriau tiks kelionė laivu.

Vandens keliais iki Nidos ir atgal, kaip jau minėjome,plukdo senos geros „Raketos“. Greitaeigis laivas „Aistė“ pagamintas dar 1963 m. Feodosijoje, Kryme, tačiau šiuo metu jis visiškai atnaujintas ir atitinka šiuolaikinius keleivių saugumo ir patogumo reikalavimus. Daugeliui nostalgiją kelianti „Raketa“ pasiekia 70 km/val. greitį, jame telpa 58 keleiviai, plaukiant yra galimybė išeiti į denį. Laive įrengtas tualetas bei baras, kuriame keleiviai gali įsigyti šaltųjų užkandžių, gaiviųjų bei alkoholinių gėrimų.

Sausumos maršrutą Kaunas–Nida aptarnauja vienas iš didžiausių Lietuvos keleivių vežėjų „Kautra“. Vežėjo parką sudaro tikrai ne dvi transporto priemonės, todėl į išvykimo aikštelę numatytu laiku gali atvykti labai įvairūs autobusai ar mikroautobusai; tačiau dažniausiai šiuo maršrutu važiuoja „Setra S 417 HDH“ ir „Volkswagen Crafter”. 54 keleivius galintis vežti laineris „Setra“ ar vos 19 sutalpinantis „Volkswagen“ siunčiamas į pajūrį priklausomai nuo metų laiko – vasarą poilsiautojų srautai gerokai padidėja, tuomet prireikia ir didesnio autobuso.

Važiuodamas autobusu, be abejo, neišeisi į denį ir nepasigrožėsi vaizdingomis Nemuno pakrantėmis, tačiau ir ši kelionė pakankamai komfortiška. Štai „Setra S 417 HDH“ sumontuota moderni kondicionavimo sistema, keleiviai gali pasinaudoti tualetu; tai ypač aktualu, nes autobusas nuo Kauno iki Klaipėdos važiuoja nesustodamas. Beje, poilsiautojai, keliaujantys į Nidą, šias setras gali išvysti tik pačiomis karščiausiomis vasaros dienomis, kuomet keleivių būna labai daug, kitais atvejais vežėjai siunčia į pajūrį ne tokius talpius autobusus.

Didžioji dalis „Volkswagen Crafter” mikroautobusų, kurie važiuoja šiuo maršrutu, įrengti Šiauliuose, įmonėje „Žaibas“. Žinoma, mikroautobuse keleivis neras tokių patogumų, kaip turistiniame laineryje, tačiau ne sezono metu mažesnis autobusas vežėjui yra puiki išeitis.

Laivu – greičiau, autobusu – pigiau

240 kilometrų kelionė laivu trunka nuo trijų su puse iki keturių valandų, tuo tarpu autobusas 281 kilometrų iki Nidos įveikia per keturias valandas ir dešimt minučių. Dėl gerokai mažesnių išlaidų kurui ir kitoms reikmėms, bilietas važiuoti autobusu kainuoja 64 litus, laivu – 99 Lt.

Iš Kauno į Nidą laivas „Aistė“ išplaukia trečiadieniais ir šeštadieniais devintą valandą ryto, sekmadieniais – iš Nidos į Kauną išplaukiama 15 valandą. Trečiadienį plaukiantis laivas į Kauną grįžta tą pačią dieną, išvykstama 15 valandą.

Autobusas iš Kauno į Nidą važiuoja kasdien, 7.35 val., iš Nidos – 16.30 val. Tačiau keleiviams nebūtina rinktis tiesioginius reisus: autobusai iš Kauno į Klaipėdą važinėja gerokai dažniau, o iš čia belieka persikelti keltu į Kuršių Neriją.

Ką pasirinkti?

Jei jau nusprendėte, kad į „Unesco“ paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių neriją keliausite viešuoju transportu, privalote apsispręsti, kuris variantas jums priimtinesnis: ar nepakartojamų emocijų suteikianti kelionė po nuostabias Nemuno apylinkes bei Kuršių marias, ar ne tokia romantiška, bet pigesnė kelionė autobusu. Ką bepasirinktumėte, eBus.lt kolektyvas Jums linki nepakartojamų bei nepamirštamų atostogų!

Evaldas Sidikerskis

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.