Alytuje – diskusija dėl miesto ir rajono bendrų viešojo transporto maršrutų ir dviračių takų sujungimo

14 birželio 03:54 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis susitiko su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku ir aptarė bendrų viešojo transporto maršrutų ir dviračių takų sujungimo klausimus.

„Norime matyti bendrą viziją, kuri apjungtų ir miesto, ir rajono teritorijas. Daug gyventojų nuolat juda tarp miesto ir rajono, iš kitų miestelių, sodų į Alytų dirbti, mokytis, į prekybos centrus ir sveikatos priežiūros įstaigas. Norisi, kad jie tai galėtų daryti patogiai, jiems nereikėtų persėsti iš vieno autobuso į kitą, nereikėtų lauko keliuku per balas nuo vieno dviračių tako važiuoti iki kito“, -susitikime kalbėjo N. Cesiulis.

Jame taip pat dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojai Jurgita Šukevičienė ir Povilas Labukas, mero patarėjas Aurelijus Jaruševičius, visuomeninis mero patarėjas Saulius Ivoška, Alytaus miesto bei Alytaus rajono savivaldybių administracijų direktorės Ona Balevičiūtė ir Gintarė Jociunskaitė bei miesto ir rajono savivaldybių administracijų specialistai.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasidžiaugė, kad derybos dėl miestui ir rajonui bendrai svarbių klausimų tęsiamos ir jeigu abi savivaldybės susitartų dėl kertinių klausimų, jos galėtų gauti ir didesnį finansavimą regionui.

Alytuje daugėja naujų darbo vietų, artimiausiu metu reikės 700-900 naujų darbuotojų. Suprantama, kad jų dalį sudarys ir rajono gyventojai. Alytaus rajono teritorijoje yra daug aplink miestą išsidėsčiusių sodų bendrijų, iš jų į miestą ir iš miesto juda dideli gyventojų srautai.

Miesto viešasis transportas aptarnauja rajono teritorijoje esančius Miklusėnus bei sodų bendriją „Dainava“. Savivaldybės ieškos sprendimų, kad bendras viešojo transporto tinklas būtų dar labiau plečiamas, apimant ir kitus aplinkines sodų bendrijas.

Alytaus miesto meras N. Cesiulis taip pat paminėjo, kad jeigu būtų išvystytas bendras transportas, iš dalies galėtų būti išspręsta ir parkavimo problema, nes dalis į darbą atvykstančių rajono gyventojų labiau naudotųsi moderniu, šiuolaikišku visuomeniniu transportu.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie tarp miesto ir rajono esančių pėsčiųjų ir dviračių takų sujungimą. Pavyzdžiui, Pirmajame Alytuje dviračių takas baigiasi ties A. Juozapavičiaus g. pabaiga, ieškoma sprendimų, kad jis per abiejų savivaldybių teritorijas tęstųsi toliau link Tūkstantmečio tilto.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorės G. Jociunskaitės teigimu šiuo metu planuojama „sužiedinti“ Miklusėnus ir pratęsti taką nuo Jurginų g. iki Naujosios g., sujungti taką nuo Baltosios Rožės tilto iki Merkinės gatvės. Taip pat planuojami pėsčiųjų ir dviračių takai link Užupių, „Tarzanijos“, sodų bendrijos „Dzūkija“.

Komunikacijos skyriaus informacija