Apklausos rezultatai: kodėl lietuviai autobusuose nesisega saugos diržų?

11 rugsėjo 04:19 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Viešojoje erdvėje pradėjus vis daugiau kalbėti apie saugų keliavimą tarpmiestiniais autobusais ir poreikį segtis diržus vežėjai savo iniciatyva surengė apklausą keleiviams.

 

 

 

 

Apklausos metu buvo siekiama sužinoti kiek keleiviai žino apie saugų keliavimą, kokios priežastys lemia tai, kad jie nesisega saugos diržų kelionės metu. Rezultatais dalinasi vežėjos „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas.

Apklausos metu internetinėje svetainėje www.autobusubilietai.lt buvo apklausti skirtingų šalies autobusų vežėjų keleiviai. Viso buvo apklausti 792 vartotojai pirkę ar ieškoję autobusų bilietų internetu. Net 68% dalyvavusiųjų apklausoje minėjo, kad nesisega saugos diržų kelionės metu.

„Iš apklausos matome, kad tai yra kompleksinis klausimas. Keleiviai nežino apie būtinybę segtis diržus, ne visų vežėjų autobusai turi diržus, o dalis keleivių dar nesupranta poreikio keliauti saugiai. Tam rudens pradžioje  darėme akciją, kuomet administracijos darbuotojai lipo į autobusus ir priminė keleiviams apie saugos diržų svarbą. Lipo ir direktoriai, ir vadybininkai, ir stočių vadovai. Tai buvo ir pagalba vairuotojams ir priminimas, kad jie taip pat atkreiptų keleivių dėmesį į šią temą. Buvo puiki proga išeiti iš kabinetų ir pabendrauti su keleiviais“, – pasakojo vežėjų atstovas.

Didžioji dalis apklaustųjų (30%) paklausus kodėl nesisega saugos diržų atsakė, kad jų autobusuose tiesiog nėra.

„95% mūsų tarpmiestinių autobusų turi saugos diržus. Šiuo metu dirbame, kad visas 100% „Kautros“ tarpmiestinių autobusų turėtų saugos diržus. Lietuvos transporto saugos administracijos iniciatyva leido dar kartą peržiūrėti savo autobusų parką, atkreipti dėmesį į šį svarbų klausimą“, – kalbėjo M. Sakalauskas.

Pagal apklausos duomenis beveik pusė (48%) apklaustųjų nežinojo apie būtinybę segtis saugos diržus kelionės tarpmiestiniu autobusu metu. Pasak vežėjų atstovo šiuo metu daug dirbama informuojant keleivius apie saugos diržų svarbą.

Bendrovės „Kautra“ informacija ir nuotrauka