Ateities transportas: modulinis autobusas, kurio dalimi galės tapti kiekvienas

birželio 06 04:08 2016 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai

ateities4Nuosavas automobilis gali tapti viešojo transporto dalimi – tokia idėja vadovavosi modulinio autobuso, kuris gali pasirodyti miestų gatvėmis jau artimiausiu metu, kūrėjai.

 

 

Italų dizaineris Tommazo Gičelli, dirbantis automobilių gamybos srityje, pristatė konceptą, pavadintą „Next Future Transportation“.

Tai – modulinis autobusas, kurį sudaro keletas atskirų modulių. Kiekvienas iš jų galės priklausyti žmogui, šeimai ar keletui žmonių, pavyzdžiui, dirbančių vienoje darbovietėje ar gyvenančių kaimynystėje.

Susijungę į vieną visumą, šie moduliai sukurs efektyvesnę eismo sistemą, kuri padės išvengti spūsčių gatvėse. Kiekvienas iš automobiliukų bus bepilotis – keleiviui tereikės nurodyti reikiamą maršrutą. Susijungs ir atsiskirs nuo bendro junginio automobiliukai taip pat automatiškai.

Kai moduliai susijungs, transporto priemonėje susikurs „bendra erdvė“. Tikimasi, kad kai kuriuose moduliuose įsikurs parduotuvės ar kavinės. Važiuojant keliu, prie junginio galės prisijungti ir kiti moduliai. Toks transportas, be abejo, bus elektrinis, valdomas naudojantis išmaniuoju telefonu.

 

eBus.lt

  • ateities
  • ateities2
  • ateities1
  • ateities3
  • ateities4