Atnaujinta Klaipėdos miesto ir regiono transporto schema

20 rugpjūčio 04:05 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Svetainėje atnaujinome miesto ir regiono transporto schemą https://www.klaipedatransport.lt/lt/miesto-transporto-schema-29 .

Piešiant bendrą viso maršrutų tinklo paveikslą tenka ieškoti balanso tarp detalumo ir schematizmo. Detalumas padeda geriau orientuotis erdvėje, tačiau detalių gausa apsunkina suvokimą ir reikalauja laiko įsigilinti. Schematizmas leidžia akimirksniu suprasti kur ir kaip nuvažiuoti, tačiau reikalauja šiokio tokio išankstinio erdvinio įsivaizdavimo.

Visų miestų transportininkai pateikdami trasų schemas renkasi kompromisą tarp šių kraštutinumų. Mes atnaujintoje schemoje pateikiame gana detalizuotą bendrąjį vaizdą, tačiau  maršrutinių taksi trasas atskirai rodome jau schematizuotas. Tikimės, kad toks pateikimo būdas bus patogus keleiviui. Stotelių paviljonuose popierinių schemų keitimas užtruks, todėl siūlytume naudotis ir m.stops.lt/klaipeda bei Trafi programėle, kur irgi galima patogiai ir greitai gauti reikiamą informaciją.

Teritorinę schemą papildo tarifinių zonų žemėlapis http://senoji.klaipedatransport.lt/maps/zone.php . Prašome atkreipti dėmesį, kad I tarifinė zona kai kuriuose maršrutuose peržengia administracines Klaipėdos miesto ribas – šiais maršrutais galima važinėti ir su miesto (I zonos) bilietu.

klaipedatransport.lt