Autobusų bilietų pardavimo sistema pritaikyta regos negalią turintiems keleiviams

19 birželio 03:39 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Bendrovė „Kautra“, vystanti bilietų pardavimo sistemą autobusubilietai.lt, nuo praeitų metų galo turėjo tikslą pritaikyti sistemą keleiviams su regos negalia ir praplėsti bilietų bei paslaugos prieinamumą. Šis naujas požiūris apima ne tik lengvesnį autobusų bilietų įsigijimą, bet ir transporto priemonių pritaikymą žmonėms su specialiais poreikiais.

„Bendradarbiavome su silpnaregių organizacija, kuri teikė rekomendacijas ir testavo kuriamą funkcionalumą. Tai leido sukurti pagal standartus pritaikytą funkciją regos negalią turintiems žmonėms“, – pasakojo „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Pašnekovas teigė, kad ne tik internetinėje svetainėje, bet ir autobusubilietai.lt mobiliojoje programėlėje realizuotas funkcionalumas leidžiantis žmonėms su regos negalia įsigyti bilietus.

Nuo šiol silpnaregiai programėlės ar internetinės svetainės turinio atvaizdavimą gali koreguoti patys – pakeisti fono spalvą, nerodyti juos blaškančių paveikslėlių bei išsididinti tekstą ir taip paprasčiau pamatyti, kas parašyta. Sistema taip pat pritaikyta ir disleksijos sutrikimą turintiems žmonėms.

Taigi „Kautros“ vadovo teigimu, tai yra palengvinimas žmonėms su specialiais poreikiais, leis jiems kur kas patogiau įsigyti kelionių bilietu.

Išbandyti funkcionalumą galite autobusubilietai.lt ar mobiliojoje programėlėje pasirinkę viršuje esantį simbolį.