Paaiškėjo geriausi autobusų ir troleibusų vairuotojai

04 liepos 05:28 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Jubiliejinį, 20-tą kartą, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ varžybų trasoje rungėsi meistriškiausi, geriausiai kelių eismo taisykles išmanantys autobusų bei troleibusų vairuotojai.

Varžybos tradiciškai rengiamos Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga. Į trasą vairuotojai stojo liepos 5-osios rytą.

Varžybas sudaro du etapai – teorinių žinių ir praktinių važiavimo įgūdžių patikrinimas. Dėl geriausio vairuotojo vardo figūrinio vairavimo varžybose kaip ir kasmet varžysis geriausiai Keleivių aptarnavimo standarto ir Kelių eismo taisyklių testus išlaikę vairuotojai. Jie išbandė jėgas atlikdami praktinio vairavimo užduotis, tokias kaip: eismas ratu ypač mažoje žiedinėje sankryžoje, sudėtingas sustojimas stotelėje, manevravimas atbuline eiga, važiavimas gyvatėle triašiu autobusu ir kt.

Iš viso norą dalyvauti varžybose pareiškė 60 autobusų bei troleibusų vairuotojų, dalyvavo 47. Iš jų atrinkta po 10 geriausiai teorinėje rungtyje pasirodžiusių autobusų ir troleibusų vairuotojų.

Pirmieji į varžybų trasą stojo troleibusų vairuotojai. Vienas iš dešimties buvo diskvalifikuotas, nes įveikė trasą ilgiau nei per 12 min., visi kiti sėkmingai „tilpo” į numatytą laiką. Už neįveiktą kliūtį varžybų dalyviams pridėta po vieną baudos minutę. Net trys dalyviai KET teste surinko po 100 balų – tai Mark Kartanovič, Albertas Valušis ir Brigida Blaževič.  Trasą, padaręs vos vieną klaidą, greičiausiai įveikė Mark Kartanovič – per 8 min. 04 sek. Taip pat suklydusi vieną kartą antra liko Larisa Bilevičiūtė – 8 min. 39 sek. Trečią vietą su viena nuversta kliūtimi užėmė Andrej Lavrenov – 8 min.42 sek. Galutinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Mark Kartanovič, antras liko Albertas Valušis, trečia – Larisa Bilevičiūtė.

Autobusų vairuotojams šįkart sekėsi prasčiau. Vienas vairuotojas diskvalifikuotas kaip neįvykdęs vienos užduoties, dar trys netilpo į numatytą laiką. Greičiausiai trasą įveikė Igor Kiba – per 12 min. 41 sek. Antras liko Robertas Matukas – 13 min. 29 sek, trečias – Oleg Šelkovskij – 16 min. 11 sek. Susumavus teorinės ir praktinės užduoties rezultatus, pirmąją vietą užėmė Oleg Šelkovskij, antras liko Romuald Paliul, trečias – Izedin Kazymov.

Varžybų pabaigoje jau tradiciškai trasą įveikė Eismo organizavimo departamento vadovas Jurijus Zaranka, jo rezultatas – 8 min. 01 sek.

3 troleibusų ir 3 autobusų vairuotojai apdovanoti specialiais prizais ir diplomais, o pirmų vietų nugalėtojams įsakymu nustatyta tvarka pakelta kvalifikacinė klasė.