Autobusų stotyje pristatė ilgiausią Lietuvoje maketą

21 birželio 04:37 2019 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Patirtis

Ketvirtadienį per pietus Kauno autobusų stotyje buvo pristatytas ilgiausias maketas Lietuvoje – keleiviai ir miestiečiai galėjo susipažinti su ką tik pagamintu “Lynų kelio” keltuvo maketu. Beveik 8 metrų ilgio ir 1,5 pločio maketą stoties keleivių laukimo salėje pristatė įmonės valdančios keltuvą direktorius ir maketo kūrėja.

 

„Visi pastatai ir miesto dalis daryta be brėžinių, iš nuotraukų. Tad reikėjo kruopštumo norint viską tinkamai paruošti, nepamesti mastelio”, – pasakojo maketo kūrėja Airinga Valiulytė, “Idėja Tau” kūrybinės dirbtuvės.

Ruošdama maketą kūrėja sunaudojo daugiau nei 2 kilogramus specialios flokavimo žolės, 6 kg lipalo ir net 10 kg glaisto. Įdomus faktas – makete viso yra net 1 800 medžių!

„Maketą kūriau laisvu nuo darbo laiku, man tai yra hobis, tarsi meditacija, nusiraminimas po darbo dienos. Tad visas darbas užtruko 9 mėnesius. Kaip juokauju, maketas beveik kaip vaikas gimė po 9 mėnesių”, – juokėsi maketo kūrėja.

Maketas pabuvęs kelis mėnesius Kauno autobusų stotyje keliaus į Druskininkus ir bus eksponuojamas vienoje iš miesto sanatorijų.

„Norėjome, kad kauniečių kurtas maketas pradžioje būtų eksponuojamas Kaune. O ir Kauno autobusų stotis sulaukia daugybės skirtingų miestų keleivių, tad tikimės maketą pamatys ne tik kauniečiai, bet didelė dalis šalies keleivių”, – pasakojo “Kautros keltuvų” direktorius Gintautas Pakusas.

Keltuvas Druskininkuose darbą pradėjo 2015 metais. Jo trasa siekia 1 161 metrą, keleiviai keliami viso keturiais keltuvais. Tai vienintelė tokio tipo susisiekimo priemonė Lietuvoje. „Lynų kelio” keltuvą, veikiantį Druskininkuose, valdo UAB „Kautros keltuvai”.

Bendrovės „Kautra“ informacija ir nuotraukos

 

  • apie-mak1
  • apie-mak2
  • apie-mak3
  • apie-mak4
  • apie-mak5