Bendrovė „Kauno autobusai“ moko vaikus važinėti viešuoju transportu

15 birželio 04:27 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

apie-kaunBendrovės „Kauno autobusai“ vadovai populiarina viešąjį transportą, mokydami vaikus važinėti viešuoju transportu. Mokiniams parengta edukacinė programa „Į mokyklą saugiai važiuoju pats“.

 

 

„Pakviečiame įvairių mokyklų pirmųjų klasių mokinukus ir aiškiname jiems, kaip saugiai važiuoti viešuoju transportu, kaip įsigyti vienkartinį bilietą, kiek jis kainuoja, kaip pasižymėti elektroninį bilietą. Mokymai vyksta specialiai įrengtoje aikštelėje, kur yra ir autobusų stotelė, ir nupieštos pėsčiųjų perėjos, ir kelio ženklai“, – aiškina bendrovės „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Pirmokėliai mokomi, kaip elgtis viešajame transporte, kaip įlipti ir išlipti iš autobuso ar troleibuso. Jiems aiškinama, kaip susirasti reikiamu maršrutu važiuojančią transporto priemonę, kaip saugiai nuvykti iki savo mokyklos.

Vaikams primenama, ką reiškia vienas ar kitas kelio ženklas, jie raginami segėti atšvaitus.

„Be to, vaikus mokome ir saugumo – kaip pereiti gatvę, primename Kelių eismo taisykles. Taip pat primename, kur kreiptis nutikus nelaimei. Autobuse taip pat surengiame mini viktoriną, kur vaikai gali pademonstruoti, ką išmoko. Geriausiai pasirodžiusius apdovanojame“, – pasakoja M. Grigelis.

Edukacinėje programoje jau dalyvavo ne vienos Kauno mokyklos pradinukai. Šiuo metu bendrovė „Kauno autobusai“ rengiasi panašius mokymus rengti ir vasaros stovyklų dalyviams.

Lina Jakubauskienė

Kauno policijos nuotrauka