Bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas” lankėsi svečias iš Baltarusijos

spalio 14 04:10 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

belorSpalio 12-13 dienomis į bendrovę „Vilniaus viešasis transportas” pasidalinti patirtimi atvyko Minsko viešojo transporto įmonės „Minsktrans“  atstovas Ivanas Žuk.

 

 

 

„Pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su troleibusų remonto sistema ir technologija. Žinome, jog jūsų troleibusai remontuojami itin kokybiškai. Akivaizdu, jog įmonė turi puikių meistrų, su kurių darbu susipažinti buvo ypač įdomu“, – sako svečias.

I. Žuk daug metų dirbo Baltarusijos Transporto ministerijos Mokslinio tyrimo institute. Išėjęs į pensiją, vyras pradėjo dirbti įmonėje vyriausiojo inžinieriaus pavaduotoju „Minsktrans“.

„Sieloje visada buvau transportininkas. Ir Vilniuje domėjausi, kaip įsigyjamos detalės transporto priemonėms remontuoti, kokie normatyviniai dokumentai reglamentuoja troleibusų priežiūrą. Buvo įdomu susipažinti su transporto priemonių pogarantinio aptarnavimo sistema“, – kalbėjo I. Žuk.

Pasak jo, baltarusių vežėjams įdomu, kaip vyksta pogarantinė troleibusų priežiūra, kokiais periodais, kaip sumažinti išlaidas, nebloginant transporto priemonių kokybės.

Svečias susitiko su bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ vadovais, apsilankė 1-ajame bei 2-ajame troleibusų parkuose. „Lietuviai – labai svetingi žmonės. Esu dėkingas visiems, kurie pasidalijo su manimi ne tik darbo patirtimi, bet ir problemomis, su kuriomis susiduria savo darbe“, – teigė I. Žuk.

„Minsktrans“ atstovas šiek tiek domėjosi ir miesto viešojo transporto sistema. „Kadangi atvykau į Vilnių vos porai dienų, detalesnei pažinčiai neturėjau laiko. Tačiau atkreipiau dėmesį į tai, kad autobusų bei troleibusų mieste daug, tai reiškia, kad žmonės važinėja viešuoju transportu. Akivaizdu, jog tokiomis sąlygomis, kokios susiklosčiusios mieste, Vilniaus vežėjai dirba profesionaliai, užtikrindami paslaugą miesto gyventojams“, – kalbėjo I. Žuk.

Pasak jo, ne vienerius metus trunkantis gražus Lietuvos ir Baltarusijos vežėjų bendradarbiavimas nenutrūks ir ateityje. „Turime bendrų problemų, turime ko pasimokyti vieni iš kitų. Pasidalinti patirtimi visada naudinga“, – reziumavo „Minsktrans“ atstovas.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka