Bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojų komanda dalyvavo sveikiausio darbo kolektyvo konkurse

10 lapkričio 04:55 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Geresnei sveikatai ir saugai skiriamos priemonės visada turi prasmę, o mažesnis nelaimingų atsitikimų darbe ir susirgimų atvejų skaičius tiesiogiai lemia geresnius bendrovės rezultatus. Tokios nuomonės laikosi bendrovės „Kauno autobusai“ vadovai, kurie ne tik aktyviai ragino bendrovės darbuotojus dalyvauti konkurse „Kauno miesto sveikiausias darbo kolektyvas 2017“, į kurį pakvietė miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, bet ir patys į jį aktyviai įsitraukė.

 

 

 

 

„Darbuotojų psichinė ir fizinė sveikata yra lyg bendrovės vizitinė kortelė, o tam skiriamos priemonės neabejotinai gerina darbuotojų emocinę savijautą ir didina motyvaciją dirbti,“ – sako generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

Šio konkurso tikslas – skatinti įmonių darbuotojus bei jų vadovus profilaktiškai tikrintis savo sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną, inicijuoti fizinį aktyvumą darbo vietose bei informuoti apie valstybės vykdomas prevencines profilaktines programas.

Pasak Visuomenės sveikatos biuro darbuotojų, įgyvendinant sveikatos stiprinimo programas įmonėse, gerinant darbuotojų savijautą ir stiprinant jų sveikatą, 12–36 proc. mažėja nebuvimo darbe dienų skaičius, didėja darbuotojų motyvacija ir pasitenkinimas darbu, produktyvumas, mažėja nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, o kiekvienas euras, investuotas į sveikatos stiprinimą darbe, grąžina nuo 2,5 iki 4,8 euro.

Konkurso komandoje dalyvavo 20 darbuotojų – nuo generalinio direktoriaus iki vairuotojo. Konkurso pradžioje ir pabaigoje Visuomenės sveikatos biuro specialistai, atvykę į bendrovę, visus dalyvius pasvėrė, išmatavo, atliko kitus sveikatos rodiklių matavimus.

Šešias savaites komandos nariai sveikai maitinosi, dalijosi sveikos mitybos patarimais bei patiekalų receptais ne tik tarpusavyje, bet ir su kolegomis, aktyviai fiziškai judėjo, darbdavio iniciatyva visi kartu dalyvavo sveikatinimo programoje: plaukė baseine, kur plaukimo pamokas vedė olimpinė čempionė Birutė Statkevičienė, kaitinosi pirtyse, skanaudami sveikuoliškus produktus bei gerdami imunitetą stiprinančią imbiero arbatą su citrina ir medumi, išklausė Kauno sporto universiteto specialistų sveikos gyvensenos patarimus, diskutavo, keitėsi savo patirtimi ir įžvalgomis.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija