Čekijos programuotojai nemokamai per savaitgalį sukūrė tinklapį, kuriam Transporto ministerija skyrė 16 mln. eurų

06 vasario 05:46 2020 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Patirtis

Grupelė Čekijos programuotojų per poilsio dienas sukūrė ir pasiūlė šalies vyriausybei Transporto ministerijos tinklapį, kuriam užsakymą buvo gavusi kita įmonė. Taip programuotojai protestavo prieš Transporto ministerijos švaistomas lėšas: jų manymu, kaina tinklapiui sukurti numatyta pernelyg didelė. Sužinojęs apie tai, Čekijos ministras pirmininkas atleido transporto ministrą Vladimir‘ą Kremlik‘ą iš pareigų.

 

Viskas prasidėjo nuo konkurso sukurti elektroninių leidimų važiuoti mokamais šalies keliais išdavimo servisą. Valstybės užsakymas 400 mln. Čekijos kronų (beveik 16 mln. eurų) taip pat numatė ir internetinės parduotuvės bei dviejų priedėlių IOS ir „Android“ sukūrimą.

Tokia užsakymo suma nustebino Čekijos IT sektoriaus darbuotojus. Kompanijos „Actum Digital“ atstovas Tomas Vondracek‘as pavadino jį absurdišku ir pridūrė, kad užsakymą, kuriam atlikti numatytas ketverių metų terminas, galima atlikti per porą dienų, rašo tadviser.com.

T. Vondraček‘as pasiūlė vietos programuotojams susivienyti, kad sukurtų valstybės užsakyto tinklapio analogą. Jie suplanavo tai padaryti per poilsio dienas „Actum Digital“ bendrovės patalpose Prahoje ir padovanoti Čekijos valstybei. Tai turėjo būti pavyzdys, kaip švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai.

Atsiliepė apie 300 Čekijos programuotojų. Sausio 24-ąją darbą pradėjo 60 žmonių, o sekmadienio vakarą tinklapis, kuriam sukurti Transporto ministerija buvo skyrusi 16 mln. eurų, jau buvo baigtas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka