Ciuricho autobusai stebės oro taršą miestuose

rugpjūčio 11 04:38 2011 Spausdinti straipsnį Lietuvoje ir pasaulyje

Šveicarijos Lozanos Federalinės Politechnikos mokyklos (EFPL) ir viena iš „ETH Zurich“ laboratorijų šiuo metu rengia projektą, kuris padės surinkti duomenis apie oro taršą miestuose. Projekto pavadinimas – „OpenSense“. Sistema, naudodamasi miestų viešojo transporto infrastruktūra ir mobiliuoju ryšiu, testuos oro užterštumo lygį miestuose.

Kaip teigia EPFL atstovai, ši sistema bus mobiliausia, saugiausia, taip pat lengviausiai įdiegiama kiekviename mieste, o autobusai – tinkamiausia priemonė surinkti duomenis iš skirtingų miesto vietų.

Šiuo metu mokslininkai kuria daviklius, kurie bus montuojami autobusuose. Tuo pačiu kuriama ir mobiliųjų telefonų naudojimo technologija, kuri bus skirta perduoti duomenis.

Pirmieji įrenginių prototipai neseniai sumontuoti ant vieno Ciuricho tramvajaus ir autobuso stogo.

„OpenSense” apdoroja informaciją, gautą iš daviklių. Per mobiliuosius telefonus ji gali perspėti, pavyzdžiui, sergančiuosius bronchine astma apie tai, kokiu metų ar paros metu miesto rajonuose užterštumas yra minimalus ar maksimalus. Tėvai taip pat turės galimybę sužinoti apie oro kokybe rajone, kur tuo metu yra jų vaikai.

Tiesa, lieka keletas problemų, kurias būtina išspręsti mokslininkams. Pavyzdžiui, kol kas sistema ne visada atpažįsta tikslią daviklio buvimo vietą ir sugeba įvertinti jo surinktų duomenų tikslumą. Jei šveicarų inžinieriai atras būdų, kaip išspręsti šią problemą, manoma, jog sistema turėtų išpopuliarėti visame pasaulyje.

Parengė Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.