Dėl transporto lengvatos suteikimo Kauno daugiavaikių šeimų vaikams

04 balandžio 03:52 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kauno miesto savivaldybės taryba 2018 m. kovo 20 d. sprendimu Nr. T-118  suteikė daugiavaikių šeimų, deklaravusių gyvenamąją vietą Kauno mieste, vaikams 822 Eur lengvatą įsigyjant terminuotą elektroninį 1095 kalendorinių dienų bilietą važiuoti autobusais ir troleibusais (išskyrus naktinius maršrutus) visomis dienomis jį aktyvuojant nuo pardavimo momento.

 

 

 

Daugiavaikių šeimų*, deklaravusių gyvenamąją vietą Kauno mieste, vaikams, specialios nustatyto dizaino vardinės Kauno el. bilieto kortelės, su lengvatiniu vaiko bilietu** bus išduodamos  Kauniečių aptarnavimo centre „Mano Kaunas“ (Statybininkų g. 3, įėjimas iš S. Žukausko g. Darbo laikas I-V 09-18 val. tel. 8 800 20 000).  Prašymus įsigyti lengvatinį vaiko bilietą galima teikti nuo 2018 m.  balandžio 3 d.  Lengvatinį vaiko bilietą pageidaujantis įsigyti teisėtas vaiko atstovas (vienas iš vaiko tėvų, įtėvių)  prašymą gali pateikti  internetu – užpildžius nustatytą formą interneto svetainėje  https://www.kvt.lt/duomenu-pateikimas arba tiesiogiai atvykus į Kauniečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“. Teisėtas vaiko atstovas  kartu su prašymu turi pateikti savo ir vaiko (ų) asmens duomenis, kokybišką vaiko (ų) dokumentinę nutrauką (3×4 cm) ir duoti sutikimą dėl asmens duomenų  tvarkymo.  Pateikti duomenys bus tikrinami, nustačius, kad duomenys (ar teisėtas vaiko atstovas  ir vaikai deklaravę gyvenamąją vietą Kauno mieste, ar šeimoje auginami 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų) teisingi, vardinė el. bilieto kortelė bus pagaminta ir išduota per 20 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Vardinę el. bilieto kortelę galima bus atsiimti Kauniečių aptarnavimo centre „Mano Kaunas“.  Atsiimti kortelę galės tik teisėtas vaiko atstovas, pateikęs savo asmens tapatybę įrodantį dokumentą ir vaiko (ų) asmens dokumentus (asmens tapatybės kortelę, pasą ar gimimo liudijimą). Vardinė el.  bilieto kortelė pirmą kartą išduodama nemokamai, sumokėjus tik už lengvatinį vaiko bilietą 3 eurus. Lengvatinis vaiko bilietas kortelėje aktyvuojamas pardavimo metu. Jei vardinė el. bilieto kortelė bus pagaminta anksčiau, arba dėl tam tikrų priežasčių kortelės gamyba užsitęs, Kauniečių aptarnavimo centro „Mano Kaunas” darbuotojas susisieks su teisėtu vaiko atstovu ir informuos, kada galima atvykti atsiimti kortelės.

Lengvatinis vaiko bilietas galioja 1 095 kalendorines dienas nuo aktyvavimo momento, jeigu nėra pažeidžiamos nustatytos sąlygos. Teisė į lengvatą yra prarandama, kai vienam iš daugiavaikės šeimos vaikų sukanka 18 metų (kai šeimoje auginami ne daugiau kaip 3 vaikai) ar išdeklaravus gyvenamąją vietą Kauno mieste. Praradus teisę į lengvatą,  blokuojami visų šeimos vaikų lengvatiniai bilietai.

*Daugiavaikė šeima – sutuoktiniai,  kurie augina 3 ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų, arba vienas iš tėvų ir jų 3 ir daugiau vaikų iki 18 metų.

**Lengvatinis vaiko bilietas – terminuotas elektroninis 1 095 kalendorinių dienų bilietas su 822 Eur lengvata važiuoti miesto autobusais ir troleibusais (išskyrus naktinius maršrutus) visomis dienomis, aktyvuojamas pardavimo metu.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka