DNA – saugumo sistema autobusams

26 liepos 03:34 2011 Spausdinti straipsnį Naujienos

Atsidarę variklio skyrių ir apžiūrinėdami autobuso agregatus pastebite ant detalių bei agregatų užtėkštas baltas dėmes? Nemanykite, jog tai – negrabaus dažytojo darbas; šiose dėmėse paslėpta tūkstančiai mikrodalelių su unikaliais skirtingų autobuso komponentų identifikavimo numeriais.

Ši technologija vadinama „DNA Auto“; tai – tarsi automobilio DNR sistema, kurią sudaro nuo 5 iki 20 tūkst. mikrodalelių, suteikiančių kiekvienai vertingai detalei ar agregatui unikalų „genetinį kodą“. Jis įrašomas lazeriu, o perskaityti kodą galima tik apšvietus ultravioletiniais spinduliais. Net ir pažeidus pažymėtąją detalę ar agregatą, kodas išlieka.

DNA sistema atgraso detales bei agregatus nuo automobilių vagių – taip pažymėti jie praranda savo vertę nusikaltėlių pasaulyje. Nustatyta, jog apie 80 proc. pavogtų automobilių parduodama dalimis, kurios pažymėtos unikaliais kodais tampa nevertingos ir nepaklausios.

DNA Auto sistemą autobusuose jau dvejus metus naudoja lenkų „Solaris Bus and Coach“ gamintojai.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.