EK pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama užtikrinti vienodas konkurencines sąlygas keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais rinkoje

birželio 14 04:17 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Birželio 12 d. Ekonomikos komitetas bendru sutarimu pritarė patobulintam Kelių transporto kodekso  pakeitimo įstatymo projektui (Nr. XIIIP-3360).

 

Įstatymo projekto tikslas – nustatyti esmines ūkinės veiklos sąlygas, t. y. teisės vežti keleivius lengvaisiais automobiliais už atlygį suteikimo ir panaikinimo sąlygas bei tvarką, reikalavimus keleivių vežimo organizatoriams, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklai, vežėjų lengviesiems automobiliams, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį paslaugos, ir šių lengvųjų automobilių vairuotojams. Siekiant užtikrinti vienodas konkurencines sąlygas keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais rinkoje, projektu siūloma nustatyti, kad keleiviai lengvaisiais automobiliais už atlygį gali būti vežami tik dviem būdais: lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą arba lengvaisiais automobiliais taksi. Keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą veiklą vykdyti galės tik fiziniai asmenys, naudodamiesi keleivių vežimo organizatoriaus paslaugomis. Vežėjams bus išduodami leidimai vykdyti veiklą atitinkama transporto priemone – lengvuoju automobiliu arba lengvuoju automobiliu taksi.

Siekiant atskirti keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas nuo keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą paslaugų ir išvengti galimų sukčiavimo atvejų, kai norima pasinaudoti taksi paslaugomis, tačiau atvyksta keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą lengvasis automobilis, kai gatvėje ne taksi vežėjai be iškvietimo ima keleivius ir pan., siūloma nustatyti, kad lengvuoju automobiliu gali būti vykdoma tik vienos rūšies keleivių vežimo už atlygį veikla dėl šioms transporto priemonėms taikomų skirtingų techninių reikalavimų.

Komitetas pritarė Seimo narės Gintarės Skaistės pasiūlymui, kad už suteiktas keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą paslaugas draudžiama atsiskaityti grynaisiais  pinigais.

Seimui priėmus Kelių transporto kodekso pataisas šios nuostatos įsigaliotų nuo 2020 m. liepos 1 d.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka