Europos sveikatos draudimo kortelė – keliautojų patogumui

12 liepos 02:47 2013 Spausdinti straipsnį Naujienos

Naujausiais duomenimis daugiau negu 190 mln. žmonių turi skubią medicininę pagalbą užtikrinančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ir dėl to gali be rūpesčių atostogauti visose Europos Sąjungos šalyse, Šveicarijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Islandijoje. ESDK kortelę turinčių asmenų nuolat daugėja. 2012 m., lyginant su praėjusiais, jos turėtojų buvo 15 mln. daugiau.

Už užimtumą, socialinius reikalus ir įtraukti atsakingas Europos Komisijos narys Lszl Andoras sakė: „Europos sveikatos draudimo kortelė – tikrai sėkmingas projektas: dabar du penktadaliai europiečių turi kortelę, kuri padės sutaupyti laiko ir pinigų, jei jie susirgtų ar susižalotų keliaudami užsienyje. Dažniausiai ESDK veikia sklandžiai. Bet jei kuri nors valstybė narė neatliks savo įpareigojimų pagal ES teisę ir atsisakys pripažinti kortelę, Komisija imsis veiksmų ginti Europos piliečių teises.“

ESDK patvirtinama, kad jos savininkas turi teisę gauti skubią priimančiosios šalies sveikatos priežiūros sistemos teikiamą medicinos pagalbą tokiomis pat sąlygomis ir tokiais pat įkainiais, kokiais ją gauna tos šalies piliečiai. Kortelę nemokamai išduoda asmens buveinės šalies nacionalinio sveikatos draudimo įmonė. ESDK negalima naudoti mokant už planinį gydymą kitoje šalyje.

Ligoninės, teikiančios visuomenės sveikatos paslaugas, privalo pripažinti ESDK. Beveik visais atvejais pacientai, pateikę ESDK, be jokių kliūčių gauna būtinas paslaugas ir jų išlaidos padengiamos. Jeigu atsisakoma priimti ESDK, pacientas turėtų kreiptis į atitinkamą šalies, kurioje tuo metu yra, sveikatos instituciją. Skubios pagalbos telefonų numerius nesunku gauti, naudojant ESDK taikomąją programą išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams (žr. toliau). Jei kortelę priimti vis tiek atsisakoma, pacientas turėtų kreiptis pagalbos į savo šalies sveikatos institucijas. Jei problemos vis tiek nepavyktų išspręsti, reikėtų kreiptis į Europos Komisiją. Komisija gali išnagrinėti skundą ir iškelti klausimą atitinkamos šalies valdžios institucijoms; neseniai taip įvyko Ispanijoje (IP/13/474) Bet kuriai valstybei narei, netaikančiai ES teisės nuostatų dėl ESDK naudojimo, bus pradėta pažeidimo nagrinėjimo procedūra.

Daugiau apie kortelę:

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=509&langId=lt

EK informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.