Gamtinės dujos – be akcizo!

birželio 16 18:31 2010 Spausdinti straipsnį Naujienos

UAB „Vilniaus autobusai“ vadovai pagaliau gali lengviau atsikvėpti – Vyriausybė pritarė Akcizų įstatymo papildymo projektui, kur siūloma atleisti nuo akcizo mokesčio gamtines dujas, naudojamas kaip variklių degalai visuomeniniame transporte. Įstatymas įsigaliotų nuo 2011-ųjų sausio 1 d.

Vyriausybės narių nuomone, taip galima būtų sumažinti vietinio susisiekimo paslaugų savikainą bei savivaldybių skiriamas dotacijas visuomeninio transporto parkams išlaikyti. Šiuo metu akcizo mokestis už gamtines dujas sudaro didžiąją šių degalų kanos dalį.

Šiuo metu vežėjai už tūkstantį kubinių metrų moka 758 Lt akcizo mokesčio. Finansų ministerijos skaičiavimais, jei šiems degalams nebus taikomas akcizo mokestis, kubinis metras dujų atpigs net 0,92 Lt už kubinį metrą, ir jo kaina bus maždaug 1,77 Lt. Tai padėtų gerokai sumažinti keleivių vežėjų nuostolius – šiuo metu nuvažiuoti kilometrą suspaustomis gamtinėmis dujomis varomu autobusu jiems kainuoja brangiau nei dyzeliniu.

Pranešama, kad projektas buvo derinamas su ekonominiais ir socialiniais partneriais, jam pritarė Lietuvos savivaldybių ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos.

Primename, kad šiam įstatymo projektui dar turės pritarti ir Seimas.

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.