Gamtinėms dujos autobusams – be akcizo

lapkričio 30 11:00 2010 Spausdinti straipsnį Naujienos

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta padidinti akcizų tarifus dyzeliniams degalams iki Europos Sąjungos nustatytų minimalių dydžių, įsigaliosiančių nuo sausio 1 d. Taip pat nutarta nuo 2011-ųjų sausio 1-osiosnebetaikyti akcizų mokesčio gamtinėms dujoms, kurias vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai naudoja kaip variklių degalus.

Dėl įsipareigojimų Europos Sąjungai gazoliams taikomą akcizo tarifą nutarta padidinti nuo 947 iki 1043 Lt už 1000 litrų. Prognozuojama, kad dėl akcizų tarifo padidinimo vidutinė mažmeninė šio produkto litro kaina galėtų padidėti apie 0,12 lito.

Keleivių vežėjus sprendimas netaikyti suspaustoms gamtinėms dujoms, naudojamoms kaip variklių degalai, akcizo mokesčio, turėtų nudžiuginti – kitais metais keletas didžiųjų Lietuvos miestų autobusų parkų ketina įsigyti autobusų, kurių varikliai naudoja ekologiškus degalus.

Kaip teigiama naujojo įstatymo aiškinamajame rašte, dėl šios lengvatosvienas kubinis metras gamtinių dujų galėtų atpigtimaždaug 92 centais, o gamtinių dujų sąnaudos vienam nuvažiuotam kilometrui galėtų sumažėti apie 70 centų. Tai sąlygotų mažesnę minėtų susisiekimo paslaugų savikainą, leistų taupyti valstybės bei savivaldybių lėšas (skirtas vežėjams kompensuoti už įvairias lengvatas keleiviams), mažėtų vežėjų patiriami nuostoliai bei būtų skatinamas mažiau aplinkai kenksmingų degalų naudojimas.

Parengta remiantis LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.