Garsiniai jutikliai padės registruoti automobilio kėbulo pažeidimus ir atgrasys vandalus

gruodžio 20 04:51 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Technologijų kompanija „Continental“ sukūrė naują jutiklių technologiją „Contact Sensor System“ („CoSSy“), nustatančią net ir mažiausią prisilietimą prie automobilio paviršiaus.

 

Ši sistema remiasi garsinių jutiklių fiksuojamais signalais ir gali ne tik dar tiksliau nustatyti šalia automobilio esančias kliūtis automobilio statymo metu, bet ir atpažįsta vandalizmą kai perbrėžiami automobilio dažai, taip pat padeda užfiksuoti kada apgadinamas stovintis automobilis. Bet to, ši sistema gali nustatyti kokiomis oro sąlygomis važiuojama arba perspėti vairuotoją apie artėjantį automobilį su įjungtu garsiniu signalu. „Contact Sensor System“ technologija bus pristatyta 2020 m. sausio mėn. Las Vegase (JAV) vyksiančioje „Consumer Electronics Show“ parodoje.

Garsinių jutiklių svarba

„Continental“ sukurti garsiniai jutikliai daug metų naudojami pasyviose automobilio saugumo sistemose – jie atpažįsta smūgio garsą ir padeda greičiau suveikti keleivių apsaugos sistemoms. Tačiau tokia garsinių signalų technologija gali padėti nustatyti kelio paviršiaus būklę, pavyzdžiui, kai kelias yra šlapias ir atsiranda akvaplanavimo pavojus.

Garsiniai signalai gali būti panaudoti ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, jei stovintis automobilis yra įbrėžiamas ar kitaip apgadinamas. Jutikliai užfiksuoja pažeidimo laiką, o automobilio kameros nufotografuoja įvykio momentą, taip pat kito automobilio vairuotojas perspėjamas apie įvykį garsiniu signalu ir šviesomis, o savininkas informuojamas pranešimu telefone. Tai labiau atgrasins nuo vandalizmo, taip pat sumažins netyčinių pažeidimų atvejų, kai apgadinamas svetimas automobilis ir pasitraukiama iš įvykio vietos. Be to, nuomos kompanijos galės lengvai patikrinti ar naudojimo metu automobilis nebuvo apgadintas.

Continental informacija