Grupė keleivių vežėjų lankėsi „BusStore2016”

26 vasario 04:57 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-setrŠiais metais, kitaip nei anksčiau, delegacija pasirinko kelionę ne autobusu, o lėktuvu. Kaimynai latviai tradiciškai į Ulmą vyko autobusu. Pasak „Setra” atstovės Lietuvoje bendrovės „Nautega” vadovo Audriaus Kvedero, lietuvių kelionė truko dviem dienomis trumpiau.

 

Gaila, tačiau anksčiau itin didelį autobusų pasirinkimą siūliusi mugė šiek tiek sumenko. „Tenka pripažinti, kad naudotų autobusų mugės mastai dar negrįžo į ankstesnius ikikrizinius laikus, kai naudotų autobusų buvo siūloma apie tris šimtus. Šiemet jų buvo apie pusantro šimto“, – sako A. Kvederas.

Didelės įtakos pavažinėtų autobusų rinkai turėjo 2009-ųjų krizė, kuomet keleivinio transporto priemonių buvo pagaminama gerokai mažiau. Šiuo metu tais metais pagaminti autobusai jau galėtų būti siūlomi „BusStore“ klientams.

„Per krizę daugelis operatorių patys eksploatavo senesnius autobusus, kuriuos normaliu atvejų keistų naujais. Įsigyti naujų jie neturėjo galimybių. Visa tai išbalansavo pavažinėtų autobusų paklausą ir pasiūlą, todėl tokių transporto priemonių trūksta antrinėje rinkoje“, – kalba A. Kvederas.

Tačiau, pasak jo, džiugina tai, kad išaugo susidomėjimas naujomis setromis. Baltijos šalių vežėjai per praėjusius metus įsigijo daugiau kaip 50 naujų „Setra“ autobusų. Net 22 ių jų nupirko Lietuvos vežėjai – bendrovės „Kautra“ ir TOKS.

„Šiais metais taip pat tikimės gerų rezultatų, nors kol kas dar sunku prognozuoti, kiek iš viso naujų autobusų bus nupirkta. Keturių naujų „Setra“ autobusų šiomis dienomis sulaukė bendrovė „Vilneda“. Netrukus į Lietuvą atvažiuos ir dar keletas naujų autobusų. Tarp jų – ir su keltuvais neįgaliųjų vežimėliams“, – kalba A. Kvederas.

Pavažinėtais autobusais Ulme šiais metais domėjosi bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka. Pasak jo, jis nusižiūrėjo vieną naudotą autobusą, kurį galbūt įsigis artimiausiu metu. Didelį įspūdį Vytautui paliko tradicinė internacionalinė „BusStore“ dalyvių vakarienė, vykusi antikvarinių automobilių muziejuje.

„Jau ne vienerius metus „Setra“ autobusų pagaminama ir parduodama rekordiškai daug. Po kelerių metų šie autobusai atsiras ir antrinėje rinkoje. Tuomet „BusStore“ vėl suklestės“, – prognozuoja A. Kvederas.

 

Lina Jakubauskienė

Bendrovės „Nautega“ nuotraukos

 

  • apie-setr2
  • apie-setr3
  • apie-setr4
  • apie-setr
  • apie-setr1