Įmonės, norinčios atsisakyti iškastinio kuro, jau gali kreiptis paramos

05 rugsėjo 03:29 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo šiandien kviečia įmones, nukentėjusias dėl karo sukeltos krizės teikti paraiškas ir pretenduoti gauti investicijų, reikalingų iškastinio kuro, ypač gamtinių dujų, atsisakymui ar mažinimui arba perėjimui prie atsinaujinančių energijos išteklių. Tam iš valstybės biudžeto numatyta 90 mln. eurų.

Maksimali kompensacinė išmoka, priklausomai nuo išlaidų už dujas ir elektros energiją padidėjimo ir kitų sąlygų, gali siekti iki 50 mln. eurų.

„Investicijos į atsinaujinančią energetiką puiki proga įmonėms, kurios patyrė naštą dėl padidėjusių dujų ir elektros kainų, padidinti energinį efektyvumą, užsitikrinti stabilumą kylant dujų ir kito iškastinio kuro kainoms, prisidėti prie energetinės nepriklausomybės ir klimato kaitos mažinimo,“ – sako APVA atstovė Lina Čepienė.

Įmonės pretenduojančios gauti finansavimą įsipareigoja atsisakyti ar mažinti iškastinio kuro vartojimą, ir taip sumažinti kiekybinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį mažiausiai 20 proc. Investicijos turi būti naudojamos iškastinio kuro katilų keitimui į šilumos siurblius (oras-vanduo, gruntas-vanduo, vanduo-vanduo, oras-oras), 5 klasės biokuro katilus, saulės kolektorius karštam vandeniui ruošti, taip pat iškastinį kurą naudojančiuose katiluose įrengti biogranules naudojančius degiklius ir biodulkių gamybos bei deginimo įrenginius. Tačiau negali būti naudojamos vėjo ir saulės elektrinių įrengimui elektros gamybai.

Paraiškos per informacinę sistemą APVIS bus priimamos, kol pakaks lėšų, skirtų šiai priemonei, bet ne ilgiau kaip iki 2022 m. spalio 14 d.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka