Informacija dėl skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo

14 birželio 04:10 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

2019 m. gegužės 5 d.  Lietuvos transporto saugos administracija  (toliau – Administracija) pasirašė sutartį su tachografo kortelių gamintoju dėl antrosios kartos skaitmeninio tachografo kortelių gamybos.

 

Europos Komisijos paskirta institucija, atsakinga už tachografų sistemoje naudojamų Europos elektroninių raktų generavimą, valstybių narių raktų sertifikavimą ir sertifikatų platinimą, (toliau – ERCA) įvertino Skaitmeninių tachografų sistemos Lietuvos nacionalinę sertifikavimo politiką ir birželio 12 d. ją patvirtino.

Šiuo metu vykdomas elektroninių raktų, kurių tvirtinimas ERCA numatytas 2019 m. birželio 19 d., generavimas. Patvirtinus elektroninius raktus bus pradėta antrosios kartos skaitmenio tachografo kortelių gamyba.

Administracija  nori atkreipti dėmesį, kad dažniausiai naujos, dar neeksploatuotos transporto priemonės, atvairuotos į Lietuvos Respubliką parduoti iš gamintojų, turi sumontuotus ne tik aktyvuotus, bet ir jau sukalibruotus tachografus. Šis kalibravimas, jei yra visi privalomi kalibravimo duomenys ir jis atliktas pripažintose tachografų dirbtuvėse, yra tinkamas ir pakankamas, todėl papildomas kalibravimas Lietuvoje pardavus transporto priemonę nereikalingas.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad naujos transporto priemonės savininkas, prieš pradėdamas naudoti transporto priemonę pagal Reglamentą (EB) Nr. 561/2006, į tachografą gali įrašyti transporto priemonės registracijos numerį naudodamas savo įmonės kortelę*.

Jei atvairuotos naujos transporto priemonės neturi sukalibruotų tachografų, šiuo klausimu naujų vilkikų ir autobusų pardavėjams Administracija siūlo pasitarti su transporto priemonės gamintoju ir (arba) atlikti kalibravimą patvirtintose dirbtuvėse užsienio šalyje prieš transporto priemonei patenkant į Lietuvą.

LTSA apgailestauja dėl susidariusios situacijos bei užsitęsusių procedūrų ir tikisi supratingumo.

*2016 m. kovo 18 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 2016/799, kuriuo įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 165/2014 ir nustatomi tachografų ir jų komponentų konstrukcijos, bandymo, įrengimo, naudojimo ir remonto reikalavimai.

LTSA informacija ir nuotrauka