Iš Ukrainos – padėka už Lietuvos paramą ir teikiamą pagalbą ukrainiečiams

13 gruodžio 04:47 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Lietuvos susisiekimo ministerija sulaukė padėkos iš Ukrainos Černihivo ir Ivano Frankivsko prekybos ir pramonės rūmų, kurioje dėkojama už humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms. Nuo pat karo Ukrainoje pradžios, koordinuojant ministerijai, į šios šalies ir kaimyninių šalių logistikos centrus jau išsiųsti 159 vilkikai su pagalbos priemonėmis, taip pat suorganizuoti 235 autobusų reisai karo pabėgėliams.

„Daug mūsų šalies gyventojų, institucijų ir įmonių nuolat renka ir teikia išvežti į Ukrainą įvairias humanitarinės pagalbos priemones – nuo medikamentų ir maisto produktų iki generatorių bei kitos elektros įrangos. Dėkoju visiems prisidedantiems ir dirbantiems, kad visa tai sklandžiai ir nenutrūkstamai pasiektų ukrainiečius“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Padėką Susisiekimo ministerijai už teikiamą paramą ir humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms pasirašė Černihivo ir Ivano Frankivsko miestų prekybos ir pramonės rūmų vadovai Kostyantin Ivanov bei Andriy Levkovych. Ją gruodžio pradžioje vykusiame Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenės renginyje atsiėmė susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Į Ukrainą daugiausia siunčiama medicinos priemonių ir maisto produktų. Sveikatos apsaugos ministerijos skirtos įvairios medicinos ir humanitarinės pagalbos priemonės pristatytos Ukrainai 47 vilkikais.

„Maisto banko“ Ukrainai skirtų maisto produktų iki šiol jau išsiųsta 50 vilkikų. Taip pat išvyko 6 vilkikai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir 9 vilkikai „Carito“ parūpintų prekių.

Pastaruoju metu Lietuva teikia Ukrainai daugiau specialių karo sąlygomis svarbių priemonių – išsiųsti 6 vilkikai su generatoriais ir kita elektros įranga, kurią suorganizavo Energetikos ministerija, įmonės „Litgrid“ ir „Amber Grid“, taip pat 3 vilkikai su cheminėmis vandens valymo priemonėmis, šias medžiagas parūpino Lietuvos vandens tiekėjų asociacija.

Ukrainai siunčiama įvairi humanitarinė pagalba – maisto produktai, drabužiai, įvairi technika, medicinos įranga ir degalai. Šią labdarą, kuri pripildė 53 vilkikus, suorganizavo Energetikos ministerija, Palangos, Molėtų, Trakų, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės, Centrinė projektų valdymo agentūra, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, privačios įmonės ir kt.

Be to, nuolat padedama nuo karo bėgantiems Ukrainos žmonėms atvykti į Lietuvą arba norintiems sugrįžti atgal. Nuo kovo 1 d. 235 autobusų reisais pervežta apie 10,5 tūkst. karo pabėgėlių.

Ir toliau koordinuodama pagalbos Ukrainai logistiką, Susisiekimo ministerija kviečia susitelkti ir visus, norinčius prisidėti prie paramos teikimo, keistis informacija interneto svetainėje https://logistikaua.lt/

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka