Kapitalinis remontas neatpažįstamai pakeitė Šalčininkų autobusų stotį

12 liepos 11:27 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Šalčininkų gyventojai ir miesto svečiai jau gali įvertinti pasikeitusią autobusų stotį, kuri po kapitalinio remonto keleivius pasitiko kardinaliai pasikeitusi: su modernia laukimo sale ir sutvarkytu peronu.

Kapitalinio remonto darbų projektą parengė konkursą laimėjusi UAB „Maspro“ projektuotojų komanda.

UAB „Maspro“ architektė Sidona Šašlauskaitė pasakoja, kad pasiruošimas Šalčininkų autobusų stoties remonto projektavimo darbams prasidėjo nuo archyvinės medžiagos paieškų ir jos studijavimo.

„Prieš pradėdami projektavimo darbus, norėjome susipažinti su stoties istorija, todėl Vilniaus regiono archyve ėmėme ieškoti išlikusios, su stotimi susijusios archyvinės medžiagos. Ten pavyko surasti originalaus stoties pastato projekto kopiją“, – pasakoja  Sidona Šašlauskaitė.

Projektuotojų komanda, tyrinėdama istorinį stoties projektą, pastebėjo, kad pastatas pirminėje savo stadijoje turėjo išskirtinę išvaizdą: pagrindinė laukimo salė buvo su trimis stikliniais fasadais, aukštomis lubomis, kurios kūrė didelės erdvės pojūtį.

Vėliau, keičiantis laikams buvo atliekami kosmetiniai stoties remonto darbai, įrengtos papildomas komercinės erdvės, per pusę buvo padalinta laukimo salė, o viduje įrengti prekybiniai kioskeliai, dėl kurių keleiviams skirta laukimo erdvė susitraukė. Tik administracinis pastato korpusas nepakito.

Pasak architektės Sidonos Šašlauskaitės, rengiant projektinius pasiūlymus, kaip Šalčininkų autobusų stotis galėtų atrodyti po kapitalinio remonto, svarbiausias darbas buvo grąžinti kadaise pastate buvusį erdvės pojūtį, išsaugant ir komercinę patalpų funkciją.

„Pirmiausia siekėme grąžinti laukimo salei vientisumą, todėl nusprendėme naikinti nebenaudojamų prekybinių patalpų pertvaras ir atverti erdvę autobuso laukiantiems keleiviams. Visgi, esant komercinių patalpų poreikiui, suformavome keletą patalpų komercinei veiklai, tačiau jos jau nebeskaido erdvės, kaip buvusios anksčiau. Taip pat, ateityje atsiradus poreikiui, palikome galimybę vėliau įrengti dar keletą papildomų erdvių virš suformuotų naujų“, – sako architektė.

Keleiviams dabar sudarytos sąlygos patogiai atsisėsti, matyti autobusų tvarkaraštį bei autobusų išvykimo peroną, pasinaudoti sanitarinėmis patalpomis.

Po kapitalinio remonto Šalčininkų autobusų stotis taip pat tapo draugiškesnė žmonėms su judėjimo negalia: stoties lauko perone įrengtas pandusas, naujos, lygios dangos ir taktiliniai vaikščiojamieji paviršiai, padedantys orientuotis regos negalią turintiems asmenims. Stoties viduje įrengti nauji sanitariniai mazgai taip pat pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia.

Lauko perone keleivių patogumui įrengti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės, įrengtos naujos autobusų tvarkaraščių švieslentės.

Stoties kapitalinio remonto metu pasikeitė ir pastato fasadas. Fasado pagyvinimui ir atnaujinimui pasirinktos faktūrinės fasadinės plokštės, kurios ant fasado sumontuotos dekoratyviai –  nestandartine kryptimi.

Tikimasi, kad kelionės per atnaujintą Šalčininkų autobusų stotį taps malonia patirtimi ir rajono gyventojams, ir miestą lankantiems svečiams.

BNS.lt

Nuotrauka – iš Wikipedia