Karvių mėšlu varomas autobusas pasiekė greičio rekordą

26 gegužės 04:10 2015 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai

aut-karviu„Bus Hound” – pirmasis Didžiosios Britanijos autobusas, važiuojantis naudodamas perdirbtą karvių mėšlą, pasiekė keleivinių autobusų greičio rekordą.

 

 

Bandymų poligone Bedfordširo grafystėje transporto priemonė važiavo 123, 5 km/val. greičiu, praneša „Gizmodo”.

„Bus Hound“ (autobusas pavadintas su aliuzija į super greitą lengvąjį automobilį „Bloodhound SSC) naudoja biometaną. Šios dujos gaunamos specialiomis bakterijomis bioreaktoriuje apdorojus karvių mėšlą.

Po to dujos suspaudžiamos ir jos mažai kuo skiriasi nuo suspaustų gamtinių dujų. Jos saugomos balionuose ant autobuso stogo. Naujoji technologija naudinga ne tik tuo, kad varo autobuso variklius; suspaudžiamas metanas, kuris kitu atveju patektų į atmosferą kaip šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Tam, kad būtų pasiektas greičio rekordas, kompanija „Reading Buses“ laikinai išmontavo greičio ribotuvą ir šiek tiek modifikavo autobuso pakabą. Poligone vaizdas buvo įspūdingas. Pasak liudininkų, autobusas riaumojo panašiai kaip bombonešis „Avro Vulcan“ – juk autobusas neskirtas važiuoti 120 km/val. greičiu.

Priminsime, jog Didžiosios Britanijos Bristolio mieste važinėja „PooBus“, naudojantis metaną, išgaunamą iš žmonių fekalijų.

 

eBus.lt

Organizatorių nuotrauka