Kaunas ieško, kas sukurs išmaniąją sistemą ir debesų kompiuterijos pagalba valdomus autobusus

26 liepos 04:06 2018 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Patirtis

Kaunas siekia sukurti išmaniąją transporto spūsčių valdymo sistemą, kuri, kaip tikimasi,  pagreitins  keliones bei inovatyvius viešuosius autobusus, kurie būtų valdomi debesų kompiuterijos pagrindu. Sukurta intelektinė  valdymo sistema būtų skirta autobusams, talpinantiems ne daugiau kaip 22 keleivius, kurios pagalba autobusų su įkraunama hibridine pavara galios mechanizmas būtų valdomas debesų sistemos pagrindu.

 

 

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia verslą, mokslą, technologijų kūrėjus iš Lietuvos ir užsienio susitelkti ir pasiūlyti inovatyvius sprendimus Kauno miesto savivaldybei, kuri šiuo metu paskelbusi du ikiprekybinius pirkimus.

„Ikiprekybiniai pirkimai leidžia viešajam sektoriui įsigyti inovatyvių produktų, kurių nėra rinkoje. Tokie sprendimai atneša naudą miestui ir gyventojams, nes kuriami pagal specialius poreikius, pasitelkus aukšto lygio specialistus, mokslininkus, verslininkus“, –  sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Laukiamas rezultatas  – sukurtas naujos kartos inovatyvus išmanusis galios valdymo mechanizmas, kuris leis transporto priemonei atlikti net keletą naujų dalykų. Toks autobusas galės nuvažiuoti vienu įkrovimu labiausiai apgyvendintose maršruto dalyse nuvažiuoti bent 30 km vien elektriniu režimu. Bus siekiama sumažinti viešojo transporto sukeliamą oro taršą ir triukšmo lygį tose miesto dalyse, kur užterštumo ir triukšmo poveikis yra didžiausias. Transporto priemonės tarša bus valdoma intelektinės valdymo sistemos ir nepriklausys nuo vairuotojo vairavimo stiliaus, leis sumažinti iškastinio kurio sunaudojimą viešajame transporte.

Kaunas taip pat siekia sukurti ir įdiegti susisiekimo stebėsenos sistemą, apimančią transporto srautų judėjimo ir funkcinius parametrus. Šiuo metu esami eismo intensyvumo matuokliai Kauno mieste nesudaro vieningos sistemos, neužtikrina nuolatinio duomenų rinkimo ir analizės, o naudojama technologija nėra pritaikyta miesto transporto srautų stebėsenai ir gali būti naudojami tik kaip sudėtinė kuriamos sistemos dalis.

Planuojama, kad įdiegta nauja sistema leistų objektyviais rodikliais vertinti susisiekimo sistemos funkcionavimą realiu laiku, optimizuoti eismo valdymą, geriau organizuoti gatvių priežiūros darbus, sistemingai planuoti infrastruktūros remonto ir plėtros darbus. Taip būtų sudaryta puiki galimybė realiu laiku informuoti eismo dalyvius apie eismo situaciją (švieslentės, išmaniosios technologijos ir pan.).

Abiem šiems konkursams dokumentai teikiami Kauno miesto savivaldybės administracijai el. paštu ikiprekybiniai@kaunas.lt  iki 2018 m. rugpjūčio 21 d. 10 val. Konkurso sąlygos skelbiamos www.kaunas.lt ir mita.lrv.lt svetainėse.

Kilus klausimams, galima kreiptis į atsakingus už ES Mokslo ir inovacijų projektus KMSA PPIS Tadą Metelionį ir Eveliną Grigaitę, taip pat visi klausimai atsakomi raštu pateikus juos  el.p. ikiprekybiniai@kaunas.lt

Kauno miesto savivaldybės informacija