Kauniečiai keliavo į Slovakijos Tatrus

30 gegužės 04:31 2017 Spausdinti straipsnį Kelionės Lankytojai

Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profsąjungų federacija, vadovaudamasi patvirtintos programos 9.3 punktu, surengė keturių dienų kelionę į Slovakijos Tatrus. Kelionė organizuota pagal kelionių organizatoriaus ,,Guliverio kelionės“ sudarytą programą.

Autobusas iš bendrovės „Kauno autobusai“ išvyko gegužės 24 d. 5.00 valandą ryto. Vakare atvykome į Slovakiją.

Gegužės 26 d. išvykome į Pieninų nacionalinį parką, aplankėme paslaptingąjį, minimą nuo 14-ojo am-iaus Raudonąjį vienuolyną ir jame įsikūrusį muziejų. Darbuotojai vienuolika kilometrų plaukė plaustais Dunajeco upe. Mus lydėjo nuostabūs nacionalinio parko vaizdai, klausėmės vietinių gyventojų goralių legendų ir pasakojimų. Praplaukėme Erelio uolas, Septynių vienuolių kalnus, Červeny Klaštor miestelį su vienuolynu. Grožėjomės Trijų karūnų kalnu, kuris dėl savo unikalios formos vadinamas Pieninų dvasia.

Vėliau nuvykome į Chata Pieniny, kur, grojant gyvai muzikai, pietavome nacionaliniame Pieninų restorane. Ragavome kelių rūšių sūrių, nacionalinių patiekalų, tarp jų – karštai rūkytą upėtakį. Darbuotojus išlydėjo nacionalinės slovakų muzikos garsai.

Gegužės 27-ąją anksti ryte lankomės į Belianska stalaktitų – stalagmitų urvus. Susipažinome su nuostabiu požeminiu stalaktitų – stalagmitų pasauliu, kurį gamta kūrė šimtmečius.

Vėliau vykome į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Tatranska Lomnica, keltuvais kėlėmės į Skalnate Pleso (1751 m).  ir grožėjomės nuostabia Aukštųjų Tatrų bei apylinkių panorama.

Vėliau – žygis per kalnus iki Hrebienoko funikulieriaus. Pakeliui grožėjomės ne tik nuostabia kalnų panorama, bet ir pietavome Zamenkovo chatoje. Keliaudami pėsčiomis, „Kauno autobusai“ darbuotojai pasigėrėjo Šaltosios Tėkmės kriokliais.   Pėčiomis nusileidus  į Stary Smokovec kurortinį miestelį, grįžo į viešbutį.  Vakare visi dalyvavo vakaronėje slovakų nacionaliniame restorane Kolyboje ir klausėmės folklorinės muzikos bei ragavo nacionalinių valgių.

Gegužės 28-ąją, atsisveikinę su svetingąja Slovakija, visi išvyko į Lietuvą.

Iš viso į kelionę vyko 37 darbuotojai su šeimos nariais, visi į Kauną grįžo kupini kelionės įspūdžių.

Bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos vardu padėkojome autobuso vairuotojams Genadijui ir  Tomui už saugią kelionę į Slovakiją Visi buvo dėkingi ekskursijos vadovui Dainiui, kuris kelionės metu supažindino darbuotojus su Slovakijos miestais ir jų istorija, taip pat su nuostabaus grožio Tatrų gamta.

Bronius Bučelis

Autoriaus nuotraukos

 

 

 

 

.

 

 

  • apie-slov1
  • apie-slov2