Kauniečiai tęsia gerumo bangą: renkami dar 4 humanitarinės pagalbos autobusai Ukrainai

16 kovo 04:41 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Padėti nuo karo kenčiantiems Ukrainos gyventojams suskubę kauniečiai jau įrodė savo dosnumą. Praėjusią savaitę 6 pilni autobusai su humanitarine siunta sėkmingai pasiekė Kauno miestą-partnerį Lucką. Kovo 16–17 dienomis nuo 15 iki 20 val. gyventojai kviečiami atvykti prie Karmelitų bažnyčios ir prisidėti užpildant likusius keturis – nuo kūdikių bei vaikų maisto, sauskelnių, higienos reikmenų iki energijos šaltinių. Jie artimiausiu metu bus pristatyti į Lvivą.

Gyventojų prašoma perduoti paketus vadovaujantis šiuo sąrašu:

maistas kūdikiams ir vaikams (vadinamieji mišinukai, tyrelės, košės ir pan.);

sauskelnės (vaikams bei suaugusiems) ir drėgnos servetėlės;

asmeninės švaros prekės, tualetiniai reikmenys;

intymios higienos priemonės (paketai, įklotai, tamponai);

elementai, akumuliatoriai, nešiojamos baterijos (powerbank);

lauko inventorius (žibintuvėliai, miegmaišiai, kilimėliai ir pan.).

Gausi savivaldybės savanorių komanda trečiadienį ir ketvirtadienį 15–20 val. lauks kauniečių prie Karmelitų bažnyčios (automobilių stovėjimo aikštelėje šalia „Akropolio“). Paramos akcija gali būti pratęsta ir šeštadienį, tačiau apie tai bus informuojama atskiru pranešimu.

Surinkti paketai su kūdikių ir vaikų maistu, sauskelnėmis, higienos reikmenimis, elementais bei nešiojamais įkrovikliais (powerbank) šįkart adresuoti Lvivui. Iš ten geležinkeliu bei kitais galimais kanalais siuntą planuojama paskirstyti ir kitiems Ukrainos miestams. Tikimasi, kad dalis jos pasieks stiprias karines atakas išgyvenančius Charkivo gyventojus.

„Dalis Ukrainos miestų likę be elektros, šildymo, vandens, tad greta higienos priemonių, taip pat sulaukiame prašymų atsiųsti įvairių dydžių elementų, žibintuvėlių. Labai prašome neteikti naudotų daiktų kaip humanitarinės pagalbos.

Pradžia jau padaryta – beveik pusantro autobuso užpildyta tvarsliava, vaistais ir kitais medikamentais. Viską organizuojame reaguodami į realius ukrainiečių poreikius – nuolat palaikome ryšį su miestais-partneriais ir gauname naujausius duomenis apie jų patiriamą nepriteklių. Greta gyventojų paramos savivaldybė rūpinasi ilgo galiojimo maisto produktų ir kitų būtinų prekių įsigijimu dideliais kiekiais“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas Paulius Keras.

Geradariai kviečiami pasirinkti konkrečius produktus ar jų grupę iš pateikiamo sąrašo ir pirkinius pristatyti tvarkingose pakuotėse. Visa tai padės kompaktiškiau pakrauti autobusus, kad būtų išgabentas kuo didesnis paramos kiekis.

„Jau ne kartą įsitikinome, kad kauniečiai turi dideles širdis – jie tikrai neabejingi Ukrainos žmonių skausmui. Kviečiu visus galinčius prisidėti ir dar kartą suremti pečius paaukojant būtiniausių daiktų, – dalintis gerumu ragina Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. – Šį kvietimą pirmiausia adresavau kolegoms savivaldybėje. Visi jungiamės pagal galimybes – tiek parama, tiek ir savanoriaudami. Miestas savo ruožtu rūpinasi ir tais, kurie laikinus namus atranda Kaune, kad bėgantieji nuo karo čia nesijaustų tik svečiais.“

Pirmieji 6 autobusai su humanitarine siunta sėkmingai pasiekė Lucko miestą. Ukrainos žiniasklaidos kanaluose pasirodė fotografijos ir kauniečiams adresuota padėka. Per tą laiką „Kauno autobusai“ techniškai sutvarkė ir ilgai kelionei paruošė likusius 4 autobusus. Šie ilgus metus Kauno gatvėmis riedėję „Solar‘iai“ liks Ukrainoje drauge su visu nuvežtu kroviniu.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija ir nuotrauka