Kauniečiams patiko galimybė su viena kortele keliauti skirtingomis transporto rūšimis

23 sausio 05:03 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Gruodžio viduryje Kauno viešojo transporto sektoriuje startavo naujovė – galimybė su viena Kauno kortele keliauti trimis skirtingomis viešojo transporto rūšimis ir dar  pasinaudoti gera proga per pusvalandį vieną kartą persėsti nemokamai. Šiandien jau galima apibendrinti, ar kauniečiams patiko šis sprendimas kelionę mieste padaryti gerokai pigesnę ir patogesnę. Vieno mėnesio rezultatai rodo, kad viešojo transporto naujovė tarp miesto gyventojų įsibėgėja pilnu pajėgumu, tačiau kauniečiams vis dar kyla klausimų, kaip ja naudotis.

Statistika

Daugiausiai dėmesio ši naujovė susilaukė tarp maršrutiniais taksi važinėjančių gyventojų. Pirmąją savaitę kauniečiai naujove naudojosi nedrąsiai, tačiau kuo toliau, tuo labiau ji susilaukė vis didesnio dėmesio – per pirmąjį mėnesį elektroniniais  bilietais (toliau – e. bilietas) maršrutiniuose taksi buvo atsiskaityta per 18,5 tūkstančių kartų.

Mažiausiai miestiečiai naudojosi galimybe nemokamai persėsti iš vieno maršrutinio taksi į kitą– tik apie tūkstantį kartų.

Iš maršrutinio taksi į autobusą ar troleibusą kauniečiai persėdo 1,5 tūkstančio kartų.

Populiariausia paslauga

Populiariausias tarp keleivių persėdimas iš autobuso ar troleibuso į maršrutinį taksi. Šia paslauga iki sausio vidurio pasinaudota per 2 tūkstančius kartų.

„Puiki naujovė. Jau seniai taip reikėjo, man į darbą važiuojant nuolat reikia persėsti iš autobuso į maršrutinį taksi, tad ir mokėti visada papildomai reikėdavo. Finansiškai tai man labai nepatogu būdavo, todėl šia naujove aš labai džiaugiuosi ir tikrai naudosiuosi,“ – sako miesto gyventoja Daiva.

D.U.K. (dažniausiai užduodami klausimai)

Ne visi keleiviai vis dar iki galo supranta, kaip naudotis Kauno kortele ir kaip gali pasinaudoti galimybe persėsti į maršrutinį taksi. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus:

Ką turėčiau žinoti, norėdamas naudotis miesto viešojo transporto persėdimo paslauga?

Persėsti galima tik su vienkartiniu elektroniniu bilietu;

Per 30 minučių nuo pirmo pažymėjimo;

Vieną kartą.

Kaip veikia persėdimo sistema?

Bendra kelionė autobusu ar troleibusu ir maršrutiniu taksi kainuoja 1 EUR. Tai reiškia, kad jeigu Jūs važiuojate autobusu už 0,58 Eur, tai per 30 minučių po pirmojo pažymėjimo persėdę į maršrutinį taksi papildomai sumokėsite tik 0,42 Eur.

Ar reikia atskiros e. kortelės maršrutiniams taksi?

Atskiros kortelės nereikia, visose transporto priemonėse galioja Kauno kortelė. Norint persėsti per 30 minučių, kortelėje turi būti bent 1 euras.

Kodėl autobuso/troleibuso mėnesinis e. bilietas negalioja maršrutiniuose taksi?

Nes tai yra dvi atskiros bendrovės. Maršrutiniai taksi priklauso UAB „Kautra“, o autobusai ir troleibusai – UAB „Kauno autobusai“.

Ar reikia dar kartą žymėti kortelę persėdus?

Persėdus pažymėti kortelę yra būtina. Įsitikinkite, kad už kelionę buvo sumokėta, stebėdami užrašą komposterio ekrane.

Ar pasipildžius Kauno kortelę e. bilietais, galima važiuoti iš karto?

Rekomenduojama kortelę pasipildyti e. bilietais bent 30 minučių prieš kelionę.

Ar galioja lengvatos maršrutiniame taksi?

Negalioja.

Viena kortelė trims

Miesto gyventojai, turintys Kauno kortelę, gali ją pasipildyti vienkartiniais e. bilietais ir atsiskaityti už kelionę miesto viešuoju transportu: autobusais, troleibusais, maršrutiniais taksi. Naudojantis šia paslauga, nereikia turėti skirtingų kortelių. Užtenka vienos – Kauno kortelės, kurioje turi būti bent 1 Eur.

Įsigaliojusi naujovė per 30 minučių nuo pirmojo kortelės pažymėjimo leidžia persėsti ne tik į bet kurį miesto autobusą ar troleibusą, bet ir į maršrutinį taksi. Persėdus į maršrutinį taksi visa kelionė kainuoja tik 1eurą. Persėdant būtina sąlyga – pažymėti kortelę komposteryje.

„Man labai patinka, kad pagaliau nebereikia krapštyti smulkių pinigų, o tiesiog pasipildyti kortelę ir įlipus į transportą ją pažymėti. Piko metu tai ypač patogu, nesidaro eilės, viskas juda gerokai greičiau,“ – pokyčius komentavo maršrutinių taksi keleivė Monika.

Spėk ir laimėk!

UAB „Kauno autobusai“ skelbia konkursą: spėkite, kiek keleiviai įsigijo maršrutinio taksi mėnesinių e. bilietų už 35 eurus sausio mėnesiui?

Tiksliausiai atspėjęs laimės Kauno kortelę su 10 vienkartinių e. bilietų. Jeigu tiksliai atspėjusių bus daug, nugalėtojas bus traukiamas burtų keliu.

Atsakymus siųskite e. paštu jurgita.vaitonyte@kaunoautobusai.lt. Jūsų spėjimų lauksime iki sausio 27 dienos.  Laimėtojas bus informuotas e. paštu.

 

          Ramunė Tarandė

viešųjų ryšių specialistė