„Kauno autobusų” profesinės sąjungos surengė išvyką į Budapeštą

27 rugsėjo 03:39 2022 Spausdinti straipsnį Kelionės Lankytojai

Vadovaujantis patvirtintą profsąjungos programa ir pritarus profsąjungos komitetui, rugsėjo 22-25 dienomis organizuota 4-ių dienų kelionė į Vengriją. Joje dalyvavo 40 bendrovės darbuotojų ir jų šeimos narių. Vykome su Guliverio kelionių” MAN  autobusu. Kelonėje lydėjo ekskursijos vadovė Rasa. Budapešte pasitiko gidė Jonė, gyvenanti Budapešte, kuri darbuotojus supažindino su Vengrijos istorija.

Pirmąją dieną 5.00 val. ryto išvykome iš UAB „Kauno autobusai“. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvojame viešbutyje Slovakijoje.

Antrąją dieną vykome į Estergomą, prie Dunojaus upės įsikūrusį miestą, kuris X-XIII a. buvo Vengrijos sostinė. Aplankėme Estergomo baziliką – didžiausią Vengrijoje katalikų bažnyčią. Iš Estergomo vaizdinga Dunojaus pakrante važiavome į Višegradą, kur ant kalvos stūkso XIII a. statyta Višegrado tvirtovė, o papėdėje išlikę karalių rūmų griuvėsiai. Porą šimtmečių buvusi Vengrijos karalių rezidencija ir brangenybių saugykla, tvirtovė buvo užimta Osmanų imperijos ir stipriai suniokota. Apsilankysime tvirtovėje, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Dunojaus vingį. Vykome į Sentendrę, kur pasivaikščiosime siauromis ir vingiuotomis gatvelėmis, užkopėme į kalvą ir pasigrožėjome spalvotais namais ir miestelio panorama su į dangų besistiebiančiais septynių  bažnyčių bokštais. Aplankėme marcipanų muziejų. Atvykome į Vengrijos sostinę Budapeštą, kur vėlai vakare plaukėme laivu Dunojumi ir grožėjomės įspūdingu vakariniu miestu.

 Trečią dieną vykome į ekskursiją po Budapeštą, aplankėme Budoje ir Pešte – istoriniuose miestuose, kurie tik 1872 metais buvo sujungti į vieną miestą. Ant kalvos įsikūrusioje Budoje pamatėme pilies ansamblį, Karalių rūmus ir Motiejaus bažnyčią, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos. Pasivaikščiojome Žvejų bastione, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama, pamatysime įspūdingus neogotikinius Parlamento rūmus kitoje Dunojaus pusėje. XIX a. pastatytu tiltu perėję į Peštą, apsilankėme Šv. Stepono katedroje – vienoje didžiausių ir įspūdingiausių Vengrijos bažnyčių. Metro vykome į Didvyrių aikštę. Bendrovės darbuotojai pasirinktinai  apsilankė Sečenio terminių maudyklių komplekse (pirtys, baseinai po atviru dangumi). Kiti darbuotojai  vyko  į  zoologijos sodą, kuris po Berlyno zoologijos sodo vienas įspūdingiausių.

Ankstų ketvirtosios dienos rytą išvykome namo  per Slovakiją, Lenkiją, vėlai vakare atvykome į Lietuvą.

Darbuotojai padėkojo ekskursijos vadovei už įspūdingą kelionę. Darbuotojai ir jų šeimos nariai buvo pavargę, bet pakilios nuotaikos ir kupini įspūdžių.

Bronius Bučelis

 

 

  • 1-kaun-vengr