Keičiami apmokestinami kelių ruožai krovininėms transporto priemonėms ir autobusams

12 kovo 04:33 2014 Spausdinti straipsnį Naujienos

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius kovo 7 d. pasirašė įsakymą, kuriuo keičiami apmokestinami kelių ruožai krovininėms transporto priemonėms ir autobusams. Šiuo įsakymu į mokamų kelių sąrašą įrašytas rekonstruotas Vilniaus pietinis aplinkkelis, jame nustatant mokamą kelio ruožą nuo 0,50 km iki 7,46 km. Taip pat nurodyti kelio ruožai, už kuriuos nebereikės mokėti.

Atsižvelgiant į vežėjų prašymus, nuo kelių naudotojo mokesčio (vinjetės) atleidžiami transporto priemonių savininkai ir valdytojai, važiuojantys iki šiol buvusiais mokamais kelių A1 ir A5 ruožais per Kauno miestą.

Nuo šiol už važiavimą kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožu nuo Palemono iki IX-ojo forto, iš dalies sutampančiu su Kauno gatve – Islandijos plentu, šio mokesčio nebebus.

Kelyje A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai neapmokestinamas kelio ruožas Kaune pailgėja nuo 0,23 km iki 7,60 km – nuo IX-ojo forto iki Akademijos miestelio ir posūkio į Šakius.

Tai leis krovininėms transporto priemonėms vykti iš vieno Kauno taško į kitą ne per miesto centrą, o jį apvažiuoti neperkant vinječių, todėl Kauno mieste sumažės triukšmas ir oro tarša.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.