Kinai sukūrė technologiją, kurios dėka autobusą bus galima dezinfekuoti per tris minutes

sausio 06 05:22 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kompanija „Guangzhou Public Transport Group Tram Co., Ltd.“ sukūrė pirmąją šalyje viešojo transporto dezinfekavimo sistemą. Ji pajėgi per tris minutes sterilizuoti autobusą, o aktyvuojama paspaudus vos vieną mygtuką. Dezinfekuojantis skystis išpurškiamas ir padengia paviršius per 30 sekundžių. Tam, kad būtų panaikinti virusai ir bakterijos, prireikia vos dviejų minučių.

Aktyvuoti sistemą gali pats vairuotojas. Kūrėjai pasistengė, kad ji būtų kaip įmanoma paprastesnė ir lengvai įdiegiama. Tikslas – kova su naujojo tipo koronaviruso plėtra pasaulyje. Naujoji technologija jau išbandyta Guandžou mieste.

Iš pradžių sistema sumontuota 41 transporto priemonėje. Infektologai tikrino greitojo dezinfektoriaus efektyvumą, ėmė mėginius nuo autobuso paviršių ir siuntė juos į laboratoriją. Tyrimams naudotas liuminometras, kurio veikimo principas pagrįstas reakcija į bioliuminescenciją. Reakcija įvyksta naudojant adenozintrifosfatą (ATF) su fermentais – liuciferiną ar liuciferazą. ATF įeina į visų gyvų ląstelių, taip pat – ir bakterijų, sudėtį. Įrenginio daviklis duomenis vertina pagal šviesos vienetus – RLU, kurie parodo tiriamo objekto biologinio užterštumo lygį. Dezinfekuotų autobusų RLU vidutiniškai krito nuo 23 iki 2 vienetų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka