Klaipėdos autobusų parkas laimėjo konkursą dar vienoms paslaugoms teikti

21 spalio 04:35 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Pasinaudodama ES finansine parama Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet įsigijo 4 naujas gatvių valymo vakuumines mašinas. Šią savaitę jos perduotos operatoriui – UAB „Klaipėdos autobusų parkui“ (KLAP), laimėjusiam uostamiesčio gatvių valymo vakuuminėmis mašinomis paslaugos viešųjų pirkimų konkursą.

 

„Pagrindinė šių modernių mašinų įsigijimo priežastis ir tikslas – švaresnis Klaipėdos oras. Visi matome, kad mieste vis daugiau lengvųjų automobilių, didėja krovinių srautas į ir iš uosto, vyksta statybos bei gatvių rekonstrukcijos, kurios ir džiugina, tačiau tuo pat metu palieka savo veiklos pėdsakus. Visi šie procesai sukelia daug dulkių, sveikatai pavojingų kietųjų dalelių, kurios nusėda miesto gatvėse ir jas būtina surinkti. Pasitikiu ir neabejoju, kad Klaipėdos autobusų parkas deramai atliks šią misiją“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anglijoje pagamintos Johnston Sweepers VT802 modelio mašinos yra daugiafunkcės: jos gali siurbti dulkes, lapus, purvą, šluoti gatves tiek dešine, tiek kaire puse, arba visu pločiu. Papildoma siurblio žarna į 8 kubinių metrų rezervuarą leis susiurbti didesnes šiukšles, o aukšto slėgio plovimo įtaisas skirtas įrangos ir objektų plovimui. Mašinos įsigytos iš UAB „Alwark“. Sutarties vertė – 845 tūkst. eurų.

Valymo paslaugų konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, pagal operatoriaus sutarties sąlygas, su šiomis mašinomis į uostamiesčio gatves išriedės lapkričio 4 dieną.

„Mums tai yra nauja veiklos sritis. Laukiam starto su azartu, nes pildosi ir mano, kaip vadovo lūkesčiai, ir viskas vyksta kaip numatyta bendrovės strategijoje. Naujos papildomos veiklos, susijusios ne tik su keleivių vežimu, garantuoja mūsų bendrovei didesnes pajamas, geresnius atlyginimus darbuotojams, o miestui – kokybiškas paslaugas“, – sakė Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Pasak vadovo, KLAP turi visą būtiną techninę bazę, diagnostikos ir remonto dirbtuves, specializuotą plovyklą didžiajai technikai prižiūrėti ir aptarnauti. Vienintelis iššūkis – vairuotojams kuo greičiau susipažinti su naujomis mašinomis ir įvaldyti jų valymo funkcijas. Šią misiją padės įvykdyti mašinas Klaipėdai pardavusi bendrovė.

Naujomis mašinomis bus valomos pagrindinės miesto gatvės, šalutinėse kol kas darbuosis kitų miesto gatves valančių rangovų turima technika. Vakuuminiu būdu gatvės šluojamos esant pliusinei temperatūrai, pašalus ar pasnigus valymui pasitelkiama kita technika.

Naujos vakuuminės mašinos įsigytos vykdant Klaipėdos miesto savivaldybės ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros projektą „Oro taršos kietosiomis dalelėmis mažinimas, atnaujinant gatvių priežiūros ir valymo technologijas“.

Dar 4 mašinas – tris, skirtas šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų valymui, bei vieną – siauresnėms gatvelėms prižiūrėti, – savivaldybė įsigis atskira sutartimi iš kito tiekėjo. Su UAB „Komuva“ pasirašyta 532,7 tūkst. eurų vertės sutartis, pagal kurią šios mašinos turi būti pagamintos ir pristatytos iki ateinančių metų pavasario.

85 procentai mašinoms įsigyti reikalingos sumos skiriama iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, 15 procentų –  Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšos.