„Klaipėdos keleivinis transportas” primena naudojimosi viešuoju transportu taisykles

13 vasario 04:46 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Dauguma mūsų keleivių laikosi nustatytų kelionės Klaipėdos viešuoju transportu taisyklių https://www.klaipedatransport.lt/lt/keleiviu-vezimo-autobusais-ir-marsrutiniais-%20taksi-klaipedoje-109 . Dalis tų taisyklių yra suprantamos ir be paaiškinimo (reikalavimas turėti bilietą, draudimas triukšmauti ar važiuoti girtam). Tačiau yra ir taisyklių, kurių prasmė dar ne visiems keleiviams akivaizdi. Apžvelkime jas.

  1. Taisyklė įlipti tik pro priekines duris visiems keleiviams, išskyrus mamas su vežimėliais ir neįgaliuosius.

Taip išvengiama priešpriešinių įlipančių ir išlipančių keleivių susidūrimų. Įlipimas/išlipimas vyksta nesistumdant, salone keleiviai juda viena kryptimi – nuo priekinių iki vidurinių ir galinių durų. Tokia lipimo tvarka taip pat palengvina vairuotojui pirminę įlipančių keleivių kontrolę. Juk nenorime, kad kelionės kaimynai būtų nešvariais rūbais ar girti?

  1. Taisyklė kiekvieną kartą važiuojant žymėti ir galiojantį terminuotąjį bilietą.

Ji reikalinga tam, kad transporto organizatoriai kuo tiksliau žinotų kelionių poreikį laike ir maršrute. Visuotinis bilietų žymėjimas leidžia efektyviausiai naudoti autobusų ridą, – taip, kad autobusai važiuotų normaliai, nei per daug, nei per mažai užpildyti.

Tuo pačiu ir keleivis matys – ar apskritai bilieto kortelės nepamiršo namie, ar nesibaigė jo bilieto galiojimo terminas.

  1. Taisyklė pasiruošti bilietą prieš įlipant ir jį iškart pažymėti.

Susivėlinę galite atvažiuoti į kitą stotelę, kurioje jau laukia kontrolė, be pažymėto bilieto. Be to, greitas bilieto pažymėjimas palengvins laikytis ir sekančios taisyklės.

  1. Taisyklė įlipus atsisėsti ar įsikibti.

Kiekvienais metais pas mus būna atvejų, kai staigaus stabdymo atveju keleivis susižaloja. Paprastai taip stabdoma ne dėl autobuso vairuotojo, o dėl kitų eismo dalyvių kaltės, siekiant išvengti avarijos.

  1. Rekomendacija pranešti vairuotojui apie pageidavimą išlipti spaudžiant mygtuką prie durų.

Jeigu vairuotojas bereikalingai nestos stotelėje, kelionė vyks sklandžiau. Per karščius ir šalčius nedarinėjant durų, paprasčiau bus kondicionieriumi salone palaikyti komfortišką temperatūrą.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka