Lietuvos policija ir Aplinkos ministerija skatins vairuotojus persėsti į viešajį transportą

21 rugsėjo 02:24 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Akcija, kurią rengia Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos policija, vyks rugsėjo 21 d., trečiadienį, didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Jos metu Policijos departamento pareigūnai ir aplinkosaugininkai stabdys automobilius, kuriuose važiuoja pavieniai vairuotojai ir kvies juos keliauti aplinkai draugiškais būdais, dovanodami viešojo transporto bilietus.

Vairuotojai bus informuojami, kad rugsėjo 22 d. – Diena be automobilio.  Jiems bus dvanojami vienkartiniai viešojo transporto bilietai, taip siekiant paskatinti vairuotojus keisti įpročius ir paraginti į darbą, susitikimus ar kitų reikalų tvarkyti vykti autobusu, troleibusu arba rinktis kelionę dviračiu, paspirtuku, pėsčiomis.

Kaune rengiamoje akcijoje dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Be to, akcijos metu Kaune Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai kartu pamatuos ir sustabdytų automobilių taršą.

Akcijos vietos ir laikas:

Vilniuje – 9.30-10.30 val. Prie Rasų kapinių, važiuojant nuo Liepkalnio g. link S. Batoro g.

Kaune – 9-10 val. T. Masiulio g. aikštelėje, ties nuvažiavimu į Pažaislį (aplinkos ministras Simonas Gentvilas akcijoje dalyvaus 9 – 9.30 val.).

Klaipėdoje – 9-10 val. Taikos pr. 22.

Panevėžyje – 9-10 val. Elektros g., ties Kunigaikščio Aleksandro paminklu, J. Miltinio dramos teatru.

Šiauliuose – 9-10 val. Gardino g. 2., prie prekybos centro Iki.

Ši akcija yra vienas iš rugsėjo 16 – 22 d. vykstančios Europos judumo savaitės renginių. Šią savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Į Europos judumo savaitės renginius įsitraukia virš 2 tūkst. miestų iš Europos ir tokių šalių, kaip Japonija, Kosta Rika, Argentina ir pan., prie jos šiemet jungiasi ir virš 40 Lietuvos miestų.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka