„Linava“ kreipėsi į LR Susisiekimo Ministeriją dėl pagalbos keleivių vežėjams

10 spalio 04:57 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, atstovaudama keleivinio transporto vežėjų interesams, kreipėsi į Lietuvos Respublikos (LR) Susisiekimo Ministeriją prašydama taikyti lengvatas Lietuvos keleivių vežėjams dėl augančios infliacijos, degalų kainų ir kitų ekonominių sunkumų.

 LR Susisiekimo Ministerijai skirtame rašte pabrėžta, kad Lietuvos keleivių vežėjai susiduria su milžiniška finansine našta. Tad esant ekstremalioms situacijoms prašoma nedidinti bilietų kainų, galbūt taikyti tam tikras kompensacijas ar tokį patį tarifą kurui, kaip taikoma ūkininkams besipilantiems žaliąjį kurą ar suteikti vežėjams lengvatines paskolas.

Taip pat prašoma atidėti reikalavimą nuo lapkričio 1 d. visiems naujai registruojamiems autobusams būti pritaikomiems neįgaliesiems, kadangi tai išbrangina transporto priemonę, o po pandemijos transporto sektorius ir taip dar pilnai neatsigavęs.

Kreipiantis į LR Susisiekimo Ministeriją paprašyta, kad Lietuvos keleivių vežėjams bent jau laikinai būtų taikomos kompensacijos ar kitos finansinės paramos priemonės.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka