Londono autobusai keičia dyzeliną iš kavos tirščių pagamintais degalais

28 vasario 05:13 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Didžiosios Britanijos kompanijos „UK bio-bean“, „Shell“ ir „Argent Energy” suvienijo jėgas ir pristatė iš kavos tirščių pagamintus degalus. Pasak CNN, jau pagaminta apie  6000 litrų degalų, kurių pakaktų metus eksploatuoti miesto autobusą.

 

 

 

„UK bio-bean“ iš visų miesto kavinių renka kavos tirščius, jie išvežami į gamyklą, kur džiovinami ir iš jų išgaunamas kavos aliejus.

Tada kavos aliejus sumaišomas su kitais riebalais ir aliejumi, taip sukuriami B20 biodegalai, kurie sumaišomi su tradiciniu mineraliniu dyzelinu. Naujasis mišinys sudaro galimybę iki 10-15 proc. sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį, palyginus su grynu dyzelinu. Be to, tokiu būdu sunaudojami ir kavos tirščiai, kurie įprastai pakliūva į sąvartynus.

„Bio-bean” teigimu, per metus Britanijoje lieka maždaug 500 000 tonų kavos tirščių, tad varomi naujaisiais degalais galėtų važinėti pusė miesto autobusų. Šiuo metu bioproduktų gamykla  sugeba perdirbti 50 000 tonų atliekų per metus. Tačiau kompanijos įkūrėjas Arthuras Kėjas tikisi išplėsti gamyklos pajėgumus.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka