LPS ,,Solidarumas“ Koordinacinės tarybos posėdyje Vilniuje kalbėta apie darbuotojų gerovę

20 vasario 04:45 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vasario 17 d. Vilniuje įvyko Lietuvos profesinės sąjungos, „Solidarumas” Koordinacinės tarybos posėdis.

Jame dalyvavo eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Seimo nariai: Tomas Tomilinas, Lukas Savickas. Profesinių sąjungų Solidarumas pirmininkė Kristina Krupavičienė, Generalinė sekretorė Daiva Kvederaitė, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių ir kitų miestų profesinių sąjungų dalyviai.

Nuo Kauno autobusai darbuotojų profsąjungos – pirmininkas Bronius Bučelis, pirmininko pavaduotojas Tomas Vilčinskas.

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius kalbėjo apie tai, jog šuo metu EP svarstomas naujų narių priėmimo į Europos sąjungą klausimas. „Stebint EP ekonominius  ir migracijos pokyčius,  planuojama Valstybėms narėms taikyti 15% pajamų mokestį nuo įmonių pelno, kad galėtume  spręsti  atlyginimų dydžių skirtumą, nes ir Lietuvoje negali darbuotojai išgyventi iš gaunamo darbo užmokesčio, lyginant su kitų šalių darbuotojais. Šios problemos artimiausiu laiku bus keliamos EP.. Dažnai diskutuojama, kad gyventojai turėtų prisidėti prie gynybos mokesčio remiant Ukrainos karą su Rusija ir stiprinant Valstybės gynybos poreikius. Deja, ligi šiol Premjerė nėra įvardinusi lėšų poreikio. Visos ES šalys turėtų prisidėti priimant sprendimą dėl gynybos mokesčio“, – sakė V. Sinkevičius.

Jis taip pat kalbėjo apie Žaliąjį kursą, kuris įgauna pagreitį. Lietuva turi prisitaikyti prie rinkos sąlygų.

Seimo narys Lukas Savickas pabrėžė, kad praeitos kadencijos Vyriausybė buvo paruošusi veiklos planą dėl mokesčių reformos, kurio dabartinė Vyriausybė nesugebėjo įgyvendinti.

Seimo narys Tomas Tomilinas teigė, kad reikia tobulinti Darbo kodeksą, transporto kodeksą ir kitus priimtus įstatymus bei poįstatyminius aktus, suteikti daugiau teisių darbuotojų atstovams.

Profesinių sąjungų atstovai kalbėjo apie ekonominę situaciją, įstatymų trūkumą ir darbuotojų problemas. Ateityje susitikimai vyks ir su kitomis politinėmis partijomis.

Svečiai atsakė į gausius klausimus bei atskleidė, ką ketina daryti darbuotojų labui, jei laimės rinkimus į Europos parlamentą ir Seimą.

Bronius Bučelis