LTSA skelbia tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso pirmąjį etapą

12 gruodžio 03:47 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pradeda organizuoti tarpmiestinių autobusų vežėjų konkursą ir kviečia iki  šių metų gruodžio 30 d. pateikti paraiškas. Seime kol kas nepritarus Vyriausybės siūlymams dėl Kelių transporto kodekso pakeitimų, LTSA, įgyvendindama 2020 m. Konkurencijos tarybos įpareigojimą pašalinti konkurencijos ribojimą, organizuoja konkursą.

Konkurso tikslas – atrinkti vežėjus, kurie veš keleivius LTSA nustatytais tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais nuo 2023 m. balandžio 1 d.

Vežėjų laukia du etapai

Siekdama sumažinti administracinę naštą vežėjams, kurie ketina dalyvauti konkurse dėl teisės vežti keleivius tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais, LTSA konkursą suskirstė į du etapus.

Pirmojo etapo metu, kuris prasideda šiandien, bus sudaromas Potencialių vežėjų sąrašas. Į jį bus įtraukti vežėjai, pateikę paraiškas ir reikiamus dokumentus iki šių metų gruodžio 30 d. ir atitikę nustatytus minimalius atrankos kriterijus. Tarp jų – tiek finansinių įsipareigojimų vykdymas, tiek įmonės ir jos vadovo reputacija.

Atrankos kriterijus atitikę vežėjai bus įtraukti į Potencialių vežėjų sąrašą ir kviečiami dalyvauti antrajame konkurso etape, kuris planuojamas 2023 m. sausio mėnesį. Šiame etape vežėjai teiks savo pasiūlymus ir tarpusavyje varžysis dėl teisės geriausiomis sąlygomis vežti keleivius atitinkamais tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutais.

Tarpmiestinių autobusų maršrutai nesikeis

Planuojamu konkursu nesiekiama pertvarkyti šiuo metu vykdomų tarpmiestinių maršrutų.  Tarpmiestiniai maršrutai, dėl kurių varžysis vežėjai, nesikeis. Šiuo metu esantiems vežėjams išduoti leidimai vežti keleivius tarpmiestiniais maršrutais ir su vežėjais sudarytos sutartys galioja iki 2023 m. kovo 31 d., tad konkurso būdu parinkti nauji vežėjai tęs keleivių vežimą tarpmiestiniais maršrutais nuo 2023 m. balandžio 1 d. Konkurso reikalavimai orientuoti į tai, kad keleiviams keliauti būtų saugiau, patogiau ir, tikėtina, pigiau.

Ypatingas dėmesys – asmenims  su individualiais poreikiais ir transporto priemonėms

Antrojo etapo metu LTSA sudaryta komisija vežėjų pasiūlymus vertins atsižvelgdama į keturis kriterijus, kurie visi orientuoti į klientą: autobuso pagaminimo metus, ar jis pritaikytas asmenims su individualiais poreikiais, turintiems klausos ir regos negalią, vežimo kainą ir klientų aptarnavimo kokybės standartą.

LTSA siekia, kad asmenys su individualiais poreikiais turėtų galimybę judėti laisviau ir darniau. Vertinimo metu už tai, kad autobusas pritaikytas asmenims su individualiais poreikiais, bus skiriama net 30 proc. balų.

Ne mažiau svarbu, kad visi keleiviai tarpmiestiniais maršrutais važiuotų saugiai ir patogiai, todėl daug dėmesio bus skiriama autobusų gamybos metams. Autobusas turėtų būti ne senesnis kaip 15 metų. Ši riba pasirinkta neatsitiktinai – visuose nuo 2007 m. gaminamuose autobusuose privaloma įrengti saugos diržus. Šiandien dalis tarpmiestinių autobusų šio reikalavimo neatitinka.

Konkursas organizuojamas, dar 2020 m. Konkurencijos tarybai LTSA įpareigojus suorganizuoti tarpmiestinių vežėjų konkursą ir taip pašalinti konkurencijos ribojimą.

Visą su konkursais susijusią informaciją rasite čia.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka