Mobilusis internetas leidžia automobilius vairuoti nuotoliniu būdu

22 spalio 04:08 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, išmėgino Lietuvoje pristatytą, pirmąjį pasaulyje nuotoliniu būdu vairuojamą automobilį. Šią inovaciją pristatė automobilių dalijimosi paslauga „City bee“, technologinį sprendimą sukūrė JAV startuolis „Quibus“, o mobilųjį internetą suteikė šalies operatoriai, tarp kurių ir „Tele2“.

„Lietuvoje veikia ypatingai greitas ir patikimas mobilusis internetas. Turimo greičio ir delsos visiškai pakanka, kad automobilis būtų saugiai valdomas nuotoliniu būdu ir riedėtų šalies keliais. Tai jau leidžia padaryti šalyje veikiantis 4G internetas, o atsiradus 5G mobiliajam internetui ši inovacija tikrai taps kasdieniu reiškiniu“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Nuotoliniu būdu valdomų automobilių sprendimas praktiškai galėtų būti pritaikomas atliekant rutininius darbus. Pavyzdžiui, pervarant automobilį iš vienos miesto vietos į kitą arba nuvežant į remonto dirbtuves, automobilio plovyklą.

Tai reiškia gerokai mažiau kuro sąnaudų, CO2 emisijų, tokiu būdu paprasčiau atliekamas darbas ir atsiranda nauja profesija – nuotolinis automobilių vairuotojas.

Jūsų dėmesiui – A. Lukošiaus nuotoliniu būdu vairuojamo automobilio vaizdo apžvalga: https://youtu.be/0EMnrZQQik0